Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

"Podkarpacka Nagroda Samorządowa" 2020

Dodano: 15.01.20 18:39


akt33716319

Pierwsza edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej odbyła się w 2000 roku. Wtedy po raz pierwszy został wybrany najlepszy starosta, burmistrz i wójt w Województwie Podkarpackim.

W drugiej edycji został zainaugurowany „Konkurs na najlepszą stronę www w kategorii powiat, miasto, gmina”. Uznano, że warto zachęcić samorządy do tworzenia dobrych stron internetowych, będących wizytówką lokalnego samorządu. Wtedy też podjęto decyzję, aby Podkarpacka Nagroda Samorządowa była organizowana przy współudziale Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, zaś finał odbywał się zawsze w Rzeszowie przy okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Konkurs sukcesywnie rozwija się, przybywa też nagród towarzyszących Podkarpackiej Nagrodzie Samorządowej. W VI edycji samorządom, które przez kolejne trzy odsłony były nominowane do nagrody, przyznano po raz pierwszy tytuł ,,Lider Samorządności Podkarpackiej”. W VII edycji mieszkańcy Podkarpacia wybrali po raz pierwszy ,,Najpopularniejszego Samorządowca Podkarpacia”, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie przekazał zwycięzcom nagrody finansowe. W XVI edycji po raz pierwszy został wybrany najlepiej prowadzony przez podkarpackie samorządy profil na Facebooku w kategorii powiat, miasto, gmina.


Od samego początku Podkarpacka Nagroda Samorządowa odbywa się pod honorowym patronatem Wojewody i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Dziesiąty, jubileuszowy Konkurs zyskał też przychylność, wsparcie i honorowy patronat Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, fundatora wartościowych nagród rzeczowych dla laureatów PNS oraz honorowy patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wzorem lat ubiegłych wydany został album „Samorządy Podkarpackie w XX-leciu odrodzonej samorządności 1990-2010”, dokumentujący dorobek i 20-letnią historię wszystkich samorządów Podkarpacia biorących udział w IX i X edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.


XX edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej przebiega pod hasłem „20 lat integracji samorządów podkarpackich”. Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach Konkursu honorujemy również aktywność jednostek samorządów terytorialnych w sieci Internet. Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach: najlepsza strona WWW, wizerunek jednostek samorządów terytorialnych w mediach społecznościowych oraz najlepsza oferta inwestycyjna w Internecie.


Podkarpacka Nagroda Samorządowa to ogromny zaszczyt i wyróżnienie nie tylko dla reprezentantów jednostek samorządów terytorialnych, miast, gmin czy powiatów ale przede wszystkim dla wszystkich mieszkańców zaangażowanych w rozwój swoich "małych ojczyzn”.


Finał Konkursu, czyli uroczysta Gala "Podkarpackiej Nagrody Samorządowej" odbywa się zawsze w Rzeszowie – przy okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Obecność znamienitych gości oraz oprawa uroczystości dodaje prestiżu wydarzeniu.


Intencją organizatorów Konkursu jest pokazywanie i dokumentowanie osiągnięć podkarpackich samorządów dla potrzeb bieżących i dla przyszłych pokoleń. Od XVIII edycji obrady kapituły odbywają się pod przewodnictwem Marszałka Województwa Podkarpackiego, zaś strony WWW i profile na Facebooku będą oceniane tylko w przypadku tych samorządów, które wypełnią i wyślą ankiety.


Od dwudziestej edycji Podkarpacka Nagroda Samorządowa po przekazaniu praw autorskich przez pomysłodawcę plebiscytu Tadeusza Więcka współorganizowana jest przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie oraz Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie. Szczegółowe informacje o Konkursie znajdą się na stronie www.nagrodasamorzadowa.podkarpackie.comakt_akt337163193

Zobacz również: