Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

„Podkarpacki dzień kobiet”

Dodano: 04.03.19 08:19


akt41026411

Koncertem w wykonaniu artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek rozpocznie się tegoroczny „Podkarpacki dzień kobiet”.akt_akt410264113

Jak kobiety odnajdują się w karierze i biznesie...?


Przedstawicielki m.in. świata nauki, biznesu jak również psycholożki będą dzielić się z uczestnikami własnymi doświadczeniami, przemyśleniami, ciekawymi przykładami ze swojego życia, ale również przekazywać wiedzę i motywować do aktywności i własnego rozwoju. Na pytanie „Czy da się pogodzić życie rodzinne kobiet z ich pracą zawodową i zaangażowaniem społecznym?” odpowie prof. UR dr hab. Krystyna Leśniak-Moczuk a o pozycji kobiet i mężczyzn w biznesie opowie przedstawiciel Business Centre Club.


Ilona Adamska – wydawca i redaktor, autorka książek, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet 2018, nagrodzona przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej za wspieranie przedsiębiorczości kobiet podzieli się z uczestnikami


swoimi doświadczeniami i przemyśleniami – w wystąpieniu pod hasłem „Od pasji do biznesu” - a Anna Baran - psycholog, trener, coach zwróci uwagę na „Pułapki porównywania się”.


W programie tegorocznego Dnia Kobiet znalazły się również trzy bloki tematyczne z racji wykonywanych przez Panie zawodów:


Kobieta w mundurze (przedstawicielki Policji i Wojska), Kobieta w świecie mediów (Ilona Małek, Olga Hałabud, Marzena Mazurek-Herjan) oraz Kobieta w świecie teatru (Mariola Łabno-Flaumenhaft) – z prelekcją „Kochamy bawić naszą publiczność i dawać radość”.


Mężczyźni o kobietach...


Podczas tegorocznej edycji wydarzenia organizatorzy przewidzieli również panel poświęcony „męskiemu punktowi widzenia”.


Gośćmi wydarzenia będzie Pan Sebastian Wiatr- górnik naftowiec, który mówić będzie o „ Kobiecym wymiarze bezpieczeństwa pracy”


oraz Pan Tomasz Gulak, który będzie zachęcał kobiety aby „Wychodziły przed szereg”.


Podczas „Podkarpackiego Dnia Kobiet” nie zabraknie także prelekcji poświęconej roli ubezpieczeń społecznych w życiu każdego z nas oraz urlopom i świadczeniom wypłacanym przez ZUS w związku z macierzyństwem.


Więcej informacji znaleźć można także na Facebooku pod hasłem Podkarpacki Dzień Kobiet.


Wydarzenie - jak co roku - jest organizowane przez rzeszowski Oddział ZUS przy współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim.


Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkie Panie i Panów nie tylko z Rzeszowa ale i całego Podkarpacia.


W spotkaniu uczestniczyć mogą także przedstawiciele podkarpackich szkół ( wraz z uczniami) – po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji miejsc.


Podczas „Podkarpackiego Dnia Kobiet” – jak zapewniają organizatorzy – nie zabraknie konkursów i upominków dla uczestników.


Podsumowaniem tegorocznego „Podkarpackiego Dnia Kobiet będzie pokaz gimnastyki i tańca w stylu chińskim dla zdrowia, kondycji i sylwetki (Robert Mrózek, trener, sędzia TAI CHI).


Data: 8 marca (piątek) godz. 10:00


Miejsce: Uniwersytet Rzeszowski – Kampus Rejtana/Pigonia – ul. Pigonia 1 ( bud A0 – Aula).


Uczestnictwo jest bezpłatne. Więcej informacji i ewentualna rezerwacja miejsc - nr tel. 17 867 52 18.

Zobacz również: