Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Medale za wybitne zasługi…

Dodano: 25.10.18 08:32


akt41937745Społecznicy, działacze kultury, propagatorzy sportu, przedsiębiorcy – to osoby, które zostały odznaczone medalem „Zasłużony dla Powiatu Rzeszowskiego” za szczególną aktywność na rzecz rozwoju i promocji naszego regionu. Medale wręczył wyróżnionym Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.


Rada Powiatu Rzeszowskiego uhonorowała w ten sposób pracę, inicjatywy oraz kreatywność osób, które w znaczący sposób przyczyniają się do gospodarczego, kulturowego oraz społecznego rozwoju Powiatu.


Medal – przyznany z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości – otrzymali działacze rekomendowani przez: przedstawicieli władz powiatowych, organy administracji rządowej oraz organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego oraz media.


Uroczystość wręczenia tego wyjątkowego odznaczenia odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej, przy okazji obchodów 100 – lecia Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej - wydarzenia, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.


Medalem „Zasłużony dla Powiatu Rzeszowskiego” odznaczeni zostali:


Stefania Buda


Regionalistka, ambasadorka lokalnych tradycji i zwyczajów, widowisk obrzędowych oraz gwary. Od 1975 r. związana z Zespołem Obrzędowym „Nosowiany”. Wieloletnia radna gminy Boguchwała i sołtys Nosówki. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. odznaki „Zasłużony działacz kultury” przyznanej przez Ministra Kultury i Sztuki.


Maria Dudek


Od 2000 r. prezes Towarzystwa Miłośników Tańca Towarzyskiego – Klub Tańca Towarzyskiego „Dżet Rzeszów-Boguchwała”, propagator tańca towarzyskiego. Autorka wielu przedsięwzięć tanecznych o międzynarodowym zasięgu. Osoba angażująca się w samorządową działalność.


Józef Lewakt_akt419377454Uznany działacz sportowy, uhonorowany odznaką „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”. Były zawodnik Ludowego Klubu Sportowego Malawa. Społecznik zainteresowany rozwojem lokalnym oraz aktywizacją lokalnej społeczności.


Ewa Stefanowska – Ożóg oraz


Robert Stefanowski


W prowadzeniu rodzinnego biznesu kierują się wartościami prospołecznymi: pomagają w rozwiązywaniu społecznie istotnych problemów, działają na rzecz lokalnej społeczności. Z sukcesem prowadzą firmę z branży chemii budowlanej - „Greinplast” Sp. z o.o. w Krasnem. Firma istnieje na rynku od 21 lat, otrzymała wiele certyfikatów i wyróżnień.


Jacek Stochmal


Społecznik znany m.in. z szeroko zakrojonych akcji zbiórek krwi. Od 10 lat prezes i aktywny działacz Ochotniczej Straży Pożarnej w Harcie. Związany z działalnością Związku Piłsudczyków RP oraz Towarzystwem Kultury i Rozwoju Wsi Harta. Wolontariusz akcji charytatywnych (m.in. w Gruzji).


Kazimierz Tryczyński


Propagator idei ochotniczych straży pożarnych. Od kilkunastu lat naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Malawie oraz radny w radzie sołeckiej. Znany z umiejętności angażowania młodych ludzi w społeczną działalność.


Piotr Wróbel

Zobacz również: