Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Dzień Babci i Dziadka

Dodano: 17.01.17 10:52


akt47458590

Rzeszowski Fitness Point oraz Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 zapraszają wszystkich seniorów do udziału w aktywnym Dniu Babci i Dziadka. Z tej okazji organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników – m in. warsztaty kulinarne z dietetykiem, trening prozdrowotny, taneczne ćwiczenia w rytmie zumby i pakiety bezpłatnych badań do wygrania.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, 24 stycznia 2017 r. w rzeszowskim klubie Fitness Point przy ul. Lwowskiej 6 odbędzie się dzień otwarty dla seniorów.


W bezpłatnych zajęciach mogą wziąć udział wszyscy chętni nestorzy – program imprezy został przygotowany specjalnie z myślą o tej grupie wiekowej.


„Wydarzenie rozpocznie się od treningu prozdrowotnego, czyli prostych ćwiczeń rozciągających oraz wzmacniających mięśnie brzucha i pleców” – mówi Magdalena Krupa, manager Fitness Point. „Następnie seniorzy będą mogli skorzystać


z warsztatów kulinarnych przeprowadzonych przez dietetyka i przygotować własnoręcznie zdrowe smakołyki” – dodaje Magdalena Krupa.


Dla Babć i Dziadków zaplanowano również zumbę, czyli popularne zajęcia taneczne, które łączą w sobie elementy aerobiku i tańców latynoamerykańskich.


Dodatkowo, w godz. 10.00 – 15.00 uczestnicy będą mogli wykonać pomiary składu masy ciała na specjalistycznej wadze, otrzymać zaproszenia na bezpłatne badania mammograficzne, spirometrię


oraz tomografię dna oka realizowane w ZOZ nr 2 w Rzeszowie, a także wygrać bezpłatny miesięczny karnet na zajęcia w klubie Fitness Point.


„Chcemy zatroszczyć się o zdrowie naszych seniorów, w związku z tym na miejscu będzie można wykonać pomiary poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego” – mówi Katarzyna Tokarz


z ZOZ nr 2 w Rzeszowie. „Oprócz tego wszystkie zainteresowane Panie będą mogły odbyć szkolenie z prawidłowego samobadania piersi, przeprowadzone na fantomach przez profesjonalną położną” – dodaje Katarzyna Tokarz.


Aktywnie spędzony Dzień Babci i Dziadka może być alternatywą dla standardowych kwiatów i czekoladek. Warto zadbać o swoje zdrowie i zdecydować się na taką formę spędzenia wolnego czasu.


Szczegółowy program imprezy:


Godz. 10.00 – Trening prozdrowotny


Godz. 11.00 – Warsztaty kulinarne z dietetykiem


Godz. 12.30 – Zumba Senior


Godz. 10.00 – 15.00 – możliwość wykonania badań:


• poziomu glukozy we krwi;


• ciśnienia krwi;


• składu masy ciała na wadze TANITA,


• warsztaty z prawidłowego samobadania piersi na fantomach przeprowadzone przez położną z ZOZ nr 2


Godz. 10.00 – 15.00 - konkursy z nagrodami. Do wygrania zaproszenia na bezpłatne badania: OCT (tomografia dna oka) oraz miesięczny karnet na zajęcia w klubie Fitness Point.


Zaproszenia na mammografię i spirometrię - dla wszystkich zainteresowanych.


Dzień Babci i Dziadka odbędzie się w siedzibie Fitness Point przy ul. Lwowskiej 6 ,w godz. 10.00 – 15.00. Wstęp bezpłatny.


Żródło Fot.: Designed by Freepikakt_akt474585902

Zobacz również: