Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dodano: 25.09.16 13:12


akt70736673

20 września 2016 dla mieszkańców województwa podkarpackiego udostępniona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa jest informatycznym narzędziem dającym możliwość informowania Policji o miejscach i zdarzeniach, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Poprzez interaktywną stronę internetową każdy ma możliwość zgłoszenia zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Dostęp do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możliwy jest ze stron internetowych podkarpackiej Policji (komendy wojewódzkiej oraz komend miejskich i powiatowych). Zgłoszenie nanosi się na wyświetlonej mapie zagrożeń poprzez interfejs użytkownika postępując zgodnie z przewidzianym algorytmem.


Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.


Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.


Więcej o mapach zagrożeń można przeczytać tutaj.


W dniach 26 – 30 września br. w godzinach od 11:00 – 16:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie będą informować mieszkańców Rzeszowa o nowo wdrożonym narzędziu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Policjanci dyżurować będą w punktach obsługi mieszkańców Urzędu Miasta ora z na Rynku w Rzeszowie wg poniższego harmonogramu:


- poniedziałek 26.09. - Centrum Handlowe Plaza;


- wtorek 27.09. - rzeszowski Rynek;


- środa 28.09. - Centrum Handlowe Nowy Świat, Galeria Rzeszów, rzeszowski Rynek;


- czwartek 29.09. - Centrum Handlowe Nowy Świat, Galeria Rzeszów;


- piątek 30.09. - Centrum Handlowe Plaza;


Od poniedziałku dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie

Zobacz również: