Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

"Podkarpacka Nagroda Gospodarcza"

Dodano: 22.10.19 09:29


akt76464392

Oficjalne rozpoczęcie Gali nastąpi o godz. 15

Na zakończenie części oficjalnej Imprezy wystąpi niesamowita Filharmonia Futura www.filharmoniafutura.pl z koncertem "Symphonica" https://youtu.be/7tIXkn1dMQQ?t=11


zaś w części nieoficjalnej rzeszowski zespół the Freeborn Brothers www.freebornbrothers.com https://youtu.be/uhFV4zWAb1EFilharmonia Futura - koncert SymphonicaSymphonica jest pierwszą autorską produkcją Filharmonii Futura. Premiera widowiska miała miejsce w Filharmonii Podkarpackiej (Rzeszów) 14 września 2014 roku. Od tego czasu projekt wystawiany jest w większości sal koncertowych w Polsce. Obejrzało go już ponad 60 tysięcy widzów. Pomysł na widowisko opiera się na zaprezentowaniu wybranego repertuaru “muzycznych gigantów” lat 80’ i 90’ związanych z nurtem muzyki rockowej, metalowej i grunge. Wszystkie kompozycje są przearanżowane pod kątem użytego instrumentarium - instrumenty smyczkowe, fortepian, loopy. Jednak pozostawienie w składzie klasycznej “sekcji” (bębny, bas, gitara) powoduje, że utwory nie tracą swojego charakterystycznego, mocnego brzmienia. Naturalnym jest jednak to, że są to odmienne interpretacje nie będące dosłownymi cytatami, co stanowi o oryginalności projektu.Ciekawostką jest wykorzystanie w koncercie repertuaru klasycznego. W interpretacji Sylwii Lorens można usłyszeć m.in. słynną “Habanerę” z opery Carmen G.Bizeta. W tym przypadku rockowa aranżacja znacznie odbiega od oryginału. Skład solistów ulegał zmianom. W pierwszych koncertach udział brał m.in. Mateusz Ziółko. W 2015 dołączył Ernest Staniaszek, a rok później Małgorzata Ostrowska.Obecnie podstawowy skład to: Damian Ukeje, Sylwia Lorens, Michał Gasz, Monika Pilarczyk/Martyna Pawłowska, Kamil Skicki (skrzypce solo).W roli tancerki (tytułowej Symphonici) występuje Agata Kamykowska.Skład zespołu instrumentalnego: Jakub Żytecki - gitara, Łukasz Adamczyk - bas, Mirosław Hady - bębny, Michał Wierba - piano oraz zespół smyczkowy Filharmonii Futura.Autorem wizualizacji jest Szymon Kamykowski. Autorem pomysłu, aranżerem i kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia jest Mikołaj Blajda, a za jego produkcję odpowiada Sylwia Lorens.Podczas naszej Gali usłyszycie Państwo:1. SMOKE ON THE WATER (Deep Purple)


2. PHANTOM IN THE OPERA (Nightwish)


3. SMELLS LIKE TEEN SPIRIT (Nirvana)


4. RUN TO THE HILLS (Iron Maiden)


5. I DON'T WANNA MISS A THING (Aerosmith)


6. NOTHING ELSE MATTERS (Metallica)


7. TANIEC Z SZABLAMI (“Upiór w Operetce”)


8. HABANERA (G. Bizet)


9. ENTER SANDMAN (Metallica)


10. UNFORGIVEN (Metallica)


11. HIGHWAY TO HELL (AC/DC)


12. WHISKEY IN THE JAR (Metallica)


13. THUNDERSTRUCK (AC/DC)


14. THE FINAL COUNTDOWN (Europe)
the Freeborn BrothersZespół to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji.


Paweł Zając


Prezes Centrum Promocji Biznesu

Zobacz również: