Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Drużyna Polska z Maciejem Nalepką z IKS JEZIORO Tarnobrzeg wygrywa turniej tenisa stołowego zawodników na wózkach w Czechach!!

Dodano: 24.02.17 12:05

spo16843298

W dniach 17 – 19 lutego 2017 w Czechach w Hodoninie odbył się silnie obsadzony międzynarodowy turniej tenisa stołowego zawodników na wózkach 1. runda Środkowoeuropejskiej Ligi 2017 - 1. round of Middleeurope League 2017 - In Wheelchaire Table Tennis. W zawodach tych uczestniczyli zawodnicy ze Słowacji, Serbii, Austrii, Litwy, Białorusi, Polski i oczywiście gospodarze z Czech.

spo_spo168432982

Klub IKS JEZIORO Tarnobrzeg reprezentowali Maciej Nalepka, Janusz Chamot i Piotr Sokalski.

Obok zawodników IKS-u w Hodonnie wystąpili jeszcze inni zawodnicy z naszego kraju, Rafał Lis Szansa START Gdańsk, Daniel Staszak START Wrocław i Marek Szafraniec SILESIA Katowice.

Jak co roku zawodnicy rywalizowali w turnieju drużynowym i indywidualnie bez podziału na klasy startowe. W turnieju drużynowym w gronie 19 zespołów zwyciężyła Polska para Maciej Nalepka/Rafał Lis, która w finale pokonała parę żeńską z Serbii Borislava Peric-Rankovic/Nada Matic. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Słowacji Andrej Meszaros/Boris Travnícek. Pozostałe dwie polskie drużyny Chamot/Sokalski i Staszak/Szafraniec uplasowały się po za pierwsza dziesiątką.

W turnieju indywidualnym Maciej Nalepka i Rafał Lis uplasowali się najwyżej z całej ekipy polskiej. Wygrali swoje grupy eliminacyjne awansując tym samym do 1/16 drabinki turniejowej.

Następnie Maciej wygrał swój pojedynek, 3:0 z Słowakiem Borisem Travníckiem a przegrał 1:3 z Czechem Jirim Suchankiem.

Rafał 3:0 pokonał zawodnika ze Słowacji Martina Ludrovsky a 2:3 przegrał z Czechem Jirim Żakiem.

Ostatecznie wśród 36 uczestników Rafał Lis zajął siódme miejsce a Maciej Nalepka ósme (u obu zawodników w turnieju indywidualnym widać było zmęczenie po treningach na zgrupowaniu w Serbii z reprezentantami tego kraju, z którymi przyjechali na ten turniej).

Pozostali zawodnicy z Polski Janusz Chamot, Piotr Sokalski, Daniel Staszak i Marek Szafraniec walczyli dzielnie w pierwszym tegorocznym turnieju i zajęli dalsze miejsca w ogólnej klasyfikacji.

Od 27 lutego do 4 marca w Lignano we Włoszech rozpoczyna się Pro-Tour Lignano Master & Junior Open 2017 czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch, w których w Reprezentacji Polski wystąpią Maciej Nalepka i Rafał Lis

Pozostali zawodnicy z IKS-u będą przygotowywali się do I Turnieju Grand Prix Polski w tenisie stołowym, które odbędzie się 7-9 kwietnia w Gdańsku.