SPORT

IV Puchar Podkarpacia w Jaśle

Dodano: 13.12.17 09:34

spo88638665

2 grudnia 2017r. w Jaśle odbył się IV Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Organizatorem turnieju był Jasielski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez shihana Tadeusza Krygowskiego, a współorganizatorem Podkarpacki Okręgowy Związek Karate.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji (kata i kumite) 286 zawodników z 14 klubów czuwał, jako sędzia główny, shihan Roman Woźniak.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 37 zawodników - nie sposób opisać występ każdego z nich, więc tym razem relacja w skrócie a wszystkie miejsca medalowe w tabeli.

Wiktoria Bilska i Jakub Prajsnar zdobywając po dwa złote medale potwierdzili, iż na Podkarpaciu nie mają sobie równych – taki sam wynik uzyskali również na majowych Mistrzostwach Podkarpacia.

Po dwa medale wywalczyli także Blanka Trybus, Aleks Łączak, Dominik Bilski i Oliwia Krupa.

Na wyróżnienie zasłużyła Zosia Pitera, która wygrywając pięć walk (w tym trzy przed czasem) potwierdziła powrót do formy i w imponującym stylu zdobyła złoto.

Szczególne słowa pochwały dla Kariny Korony, która ważąc 28 kg, startowała w kategorii +27 kg (jej konkurentki były cięższe nawet o 21 kg) i po czterech walkach stanęła na najwyższym stopniu podium.

Bardzo udany debiut Marceliny Grzywacz, naszej najmłodszej reprezentantki (kategoria 6-7 lat), która wywalczyła brąz w kumite.

Indywidualnie zdobyliśmy 26 pucharów i 2. miejsce drużynowo.