SPORT

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy - Wrocław 2018

Dodano: 19.02.18 13:43

spo99541305

W dniu 17 lutego 2018 został rozegrany Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy - Wrocław 2018, Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai.

Organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyokushin kierowany przez sensei Tomasza Lenkiewicza, sędzią głównym był sensei Wojciech Radziewicz.

Turniej w Hali Sportowej w Kobyłce zgromadził 136 zawodników z 31 klubów. Klub Sportowy BUDO reprezentowali zawodnicy: Michał Kamiński, Dominika Kieraś, Karol Kisielewski, Filip Szeller, Maciej Wójcik, turniej sędziował sensei Krzysztof Jakubowicz, zawodnikom sekundował senpai Jan Kieraś. Turniej rozpoczęto od rywalizacji w konkurencji kata w której o kwalifikacje ubiegała się Dominika Kieraś aktualna Mistrzyni Europy Juniorów oraz Filip Szeller Wicemistrz Europy Seniorów. Dominika pokonała wszystkie konkurentki i zajęła pierwsze miejsce, Filip uplasował się na drugim miejscu i oboje uzyskali kwalifikacje. W konkurencji kumite startowali wszyscy zawodnicy, niestety szczęście nie dopisało Karolowi Kisielewskiemu i Maciejowi Wójcikowi którzy nie zdobyli miejsc medalowych.

Dominika w kumite pokonała wszystkie przeciwniczki i zdobyła kolejne złoto, podobnie udany start zaliczył Michał Kamiński który również w świetnym stylu pokonał wszystkich przeciwników i zdobył złoto i kwalifikacje. Filip Szeller po zaciętym pojedynku o pierwsze miejsce przegrał w dogrywce i zajmując drugie miejsce również otrzymał kwalifikacje. Po raz kolejny zawodnicy KS BUDO wezmą udział w Mistrzostwach Europy i jak sądzimy tak jak w poprzednich latach zdobędą medale czego im życzymy.