Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Kolęda dla BETANII

Dodano: 22.12.20 18:00


akt59555572

Ta kolęda będzie szczególna, bo nie tylko płynąca z serca, ale także stanie się środkiem pomocy dla powstającego w Przemyślu Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego im. św. Łazarza BETANIA.

Pierwszy krok zrobili członkowie Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza w Przemyślu, którzy spontanicznie zaśpiewali. Kolęda lazarytów zapoczątkowała akcję „Kolęda dla BETANII”, która potrwa do końca stycznia 2021 r.


Następnie nominowani do zaśpiewania kolędy lub pastorałki zostali Krzysztof Iwaneczko, który należy do grona wspierających tę inicjatywę, Radio FARA oraz 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, którzy także tworzą sieć zaprzyjaźnionych instytucji wokół Centrum.


Co musi zrobić nominowany? Po prostu - zaśpiewać. Wystarczy nagrać dowolną kolędę lub pastorałkę, zamieścić na facebooku, wspomnieć, że jest to to wykonanie wspierające budowę Centrum BETANIA oraz nominować i oznaczyć na facebooku kolejne osoby lub instytucje, które dołączą do wspólnego kolędowania. Podczas akcji trwającej do końca stycznia można wpłacić symboliczną kwotę na rzecz budowy hospicjum i tym samym dołożyć swoją cegiełkę do jego utworzenia.


Wpłaty: https://betania-lazarus.pl/wordpress/akt_akt595555722Swoje posty oznaczcie #koledadlaBetanii


Kolęda lazarytów: https://www.youtube.com/watch?v=hPYnRRVQ_NE


Informacje o akcji: Izabela Fac 608 09 05 10


Zobacz również: