Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Podbij kosmos

Dodano: 16.10.20 17:48


akt83064413

Startuje Spacehack – załóż własną kolonię na Marsie

Już wkrótce odbędzie się technologiczny hackathon, którego tematem jest szeroko rozumiany kosmos. Dla zwycięzców łączna pula nagród wynosi 14 tysięcy złotych. Nagrodą specjalną jest pobyt w symulowanej bazie kosmicznej. Obecnie trwa rejestracja zespołów.


Konkurs zaplanowany został w dniach 23-25 października br. i jest skierowany do ludzi z branży IT, tj. grafików, informatyków, programistów a także twórców, którzy posiadają wiedzę w projektowaniu i kodowaniu gier lub interfejsów. Spacehack to wydarzenie towarzyszące podczas Kongresu 590. Tegoroczna tematyka dotyczy kosmosu. Zadaniem zespołu będzie stworzenie innowacyjnego rozwiązania z zakresu kosmonautyki dla tematów w jednej z trzech kategorii: robotyka i sztuczna inteligencja, aplikacje mobilne i webowe oraz gry (VR, symulatory).


– Liczymy, że podczas tej wielkiej burzy mózgów powstaną innowacyjne prototypy, ciekawe aplikacje, interesujące projekty, pomysły na usługi, cenne sugestie, a także rozwiązania konkretnych problemów, gdyż właśnie takie korzyści generują maratony projektowania – mówi o spodziewanych efektach Wojciech Fiksa Event Project Manager z Podkarpackiego Centrum Innowacji.


Spacehack ma charakter online. Uczestnicy mogą przygotować rozwiązania indywidualnie lub połączyć się w grupy. To maksymalnie 4-osobowe zespoły. Po zapoznaniu się z tematami zadań konkursowych każdy zespół dokonując wyboru kategorii tematycznej ma czas na rozwiązanie zadania od godziny 18:00 w piątek 23 października do godziny 15:00 w niedzielę 25 października. Uczestnicy przygotują rozwiązania w trakcie wydarzenia samodzielnie, korzystając z własnego sprzętu elektronicznego i oprogramowania komputerowego.


– Podczas Spacehack zapewniamy uczestnikom wsparcie ekspertów z zakresu: IT, gier, sztucznej inteligencji i robotyki. Konkursowe jury dokona oceny prac uwzględniając oryginalność i innowacyjność zastosowanych rozwiązań, poziom zaawansowania, funkcjonalność, design, a także zgodność wykonanego projektu z tematem konkursu. Na zakończenie rywalizacji, jury wyłoni 3 zwycięskie zespoły. Dla najlepszych nagrody pieniężne: I miejsce 8 000 zł, II miejsce 4 000 zł, III miejsce 2 000 zł – mówi Michał Ręczkowicz Prezes PrimeBit Games SA.


Nagrodą specjalną jest 3-dniowy pobyt w Habitat Lunares. To specjalistyczna baza kosmiczna i laboratorium, która służy do symulacji załogowych misji kosmicznych na Księżycu i Marsie. W bazie można także przeprowadzić spacery zbliżone do tych w przestrzeni kosmicznej. Lunares jest jedynym tego typu obiektem w Europie. Spacehack organizowany jest przez Podkarpackie Centrum Innowacji we współpracy z PrimeBit Games SA. Udział w wydarzeniu jest darmowy.


Warunkiem umożliwiającym wzięcie udziału w Spacehack jest zarejestrowanie się poprzez prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego, znajdującego się pod adresem: https://app.evenea.pl/event/spacehack/ nie później niż do 23.10.2020 r. do godziny 15:00. Początek zawodów 23 października o godzinie 18:00.


Rafał Białorucki


specjalista ds. komunikacji PCI


kom: 515 410 704


mail: r.bialorucki@pcinn.org


Zobacz również: