Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Ostatnie przygotowania do X Forum Europa-Ukraina

Dodano: 25.01.17 13:43


akt87414209

900 uczestników z kilkunastu krajów, wśród nich przedstawiciele rządów, politycy, parlamentarzyści, przedsiębiorcy, naukowcy, przedsiębiorcy i eksperci wielu dziedzin – będą uczestnikami jubileuszowego X Forum Europa–Ukraina, które 27 i 28 stycznia będzie odbywać się centrum wystawienniczym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Wydarzenie, którego organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich po raz pierwszy gości na Podkarpaciu. Współorganizatorem forum jest Marszałek Województwa Podkarpackiego.

O ostatnich przygotowaniach do wydarzenia i randze imprezy mówili podczas spotkania z przedstawicielami mediów marszałek Władysław Ortyl i koordynator forum Jacek Kluczkowski z Instytutu Studiów Wschodnich.


To duże wydarzenie, które ma ogromne znaczenie społeczne, gospodarcze i polityczne, impreza o charakterze międzynarodowym i bardzo się cieszymy, że miejscem forum jest Podkarpacie, nasze centrum wystawiennicze. Zawarliśmy z organizatorami umowę na 5 -letnie organizowanie tego wydarzenia. Forum to panele dyskusyjne, obrady poświęcone różnym obszarom, kwestiom integracji europejskiej, biznesowym i gospodarczym, polityce międzynarodowej, kwestiom społecznym, będzie wielu znakomitych panelistów. Cieszymy się, że jubileuszowe, X Forum odbywa się właśnie u nas tym bardziej, że po raz pierwszy formuła wydarzenia wzbogacona została o Targi Wschodnie. W ich ramach pojawi się ponad 70 wystawców, to dla nas bardzo ważne, bo daje szansę nawiązania konkretnej współpracy. Forum jest kolejna szansą na ożywienie gospodarczego oblicza Podkarpacia – podkreślał podczas konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl.


„Szanse, których nie można stracić” to hasło, które przyświeca tegorocznemu X Forum Europa – Ukraina. Jego głównym tematem będzie kwestia modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych reform. Podczas dwóch dni debaty koncentrować będą się na bezpieczeństwie energetycznym, możliwościach rozwoju regionów, współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich oraz zagadnieniach polityki międzynarodowej. Dyskusje i prezentacje poświęcone będą także reformie na Ukrainie, możliwościom wynikającym z Układu Stowarzyszeniowego z Unią Europejską, kwestii budowy nowoczesnej samorządności terytorialnej i społeczeństwa obywatelskiego.


Tegoroczne Forum to 40 dyskusji panelowych w czterech obszarach: biznes i gospodarka, integracja europejska i reformy, polityka międzynarodowa oraz kwestie społeczne. Obserwujemy, że w tym roku mamy jeszcze większe zainteresowanie gości z Ukrainy i Polski. Z pewnością będzie wielu interesujących gości, ciekawych dyskusji i spotkań – mówił podczas konferencji Jacek Kluczkowski z Instytutu Studiów Wschodnich- koordynator Forum.


Aleksandra Gorzelak –Nieduży


Fot. Daniel Kozik


Biuro prasowe UMWP


Zobacz również: