Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Spotkanie rektorów szkół wyższych Podkarpacia

Dodano: 11.10.16 12:32


akt96853013

Wicewojewoda podkarpacki uczestniczył w obradach rektorów szkół wyższych Podkarpacia, które odbyły się 10 października br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Spotkanie było poświęcone przede wszystkim kształtowaniu akademickiej przestrzeni Podkarpacia obejmującej współpracę między uczelniami oraz uczelni z przemysłem. W trakcie obrad dyskutowano na temat rozwijania współpracy z podmiotami gospodarczymi w zakresie wdrażania innowacji, studiów dualnych i praktyk studenckich .


Wicewojewoda w przemówieniu podkreślił, że rozwój Polski i Podkarpacia będzie możliwy, jeśli nauka i szkolnictwo wyższe pozostaną w centrum najważniejszych procesów społecznych, ekonomicznych i gospodarczych. Polska stawia bowiem na gospodarkę opartą na wiedzy i innowacyjności. Nauka musi być priorytetem, począwszy od edukacji szkolnej po edukację akademicką.


W spotkaniu wzięli udział również sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Aleksander Bobko, wicemarszałek województwa Maria Kurowska i prezydent Krosna Piotr Przytocki.


Anna Kotowiczakt_akt968530134

Zobacz również: