GWIAZDY MÓWIĄ

Robert Więckiewicz o kinie

Dodano: 30.11.2013

Robert Więckiewicz o kinie

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i obdarzonych ogromnym talentem aktorów, spotkał się z ciechanowskimi miłośnikami kina. Wszyscy zebrani obejrzeli najnowszy film "Ambassada", w którym w rolę Adolfa Hitlera wcielił się nasz gość. Następnie przyszedł czas na rozmowę z Robertem Więckiewiczem.

Aktor opowiadał o pracy nad tym filmem, o tym, że potrzebował zagrać właśnie taką lekką rolę, znacznie różniącą się od kreacji, które tworzył w ostatnim czasie. Gość opowiadał również o innych przedsięwzięciach, jak chociażby staraniach "oskarowych" względem filmu przedstawiającego sylwetkę Lecha Wałęsy pt. "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

Robert Więckiewicz dobrze wie jak wyglądają starania o nominację do Oscarów. Doświadczenie uzyskał w przypadku wcześniejszego filmu "W ciemności" po którym Polacy wiele sobie obiecywali.

Aktor studził jednak marzenia o Oscarze, tłumacząc, że to bardzo długa i skomplikowana droga. Poza tym, że film powinien być bardzo dobry, musi zostać również wsparty odpowiednią kampanią promocyjną, by został zauważony wśród kilkuset innych pretendentów do tej prestiżowej nagrody. Niewątpliwie atutem filmu o Lechu Wałęsie jest sylwetka reżysera Andrzeja Wajdy, jako zdobywca Oscara może spodziewać się większego zainteresowania.

Więckiewicz odpowiadał także na pytania zebranej publiczności, dotyczących przygody z aktorstwem, tego jakie role odrzuca a także o pierwszym kontakcie ze sceną.

Zapraszamy na kolejne spotkania filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Ciechanowie. Jeszcze w listopadzie wyświetlony został film pt. "Papusza". Ponadto spotkania DKF, odbywają się co miesiąc w każdy trzeci poniedziałek w sali kinowej ciechanowskiego PCKiSz.

Piotr Pszczółkowski

„Extra Ciechanów”

Na zdjęciu od lewej: Anna Więckiewicz-Iniarska, Robert Więckiewicz, Piotr Pszczółkowski.