SPORT

„Celuj w Igrzyska"

Dodano: 24.01.18 10:35

spo18930275

Po raz drugi w tym sezonie zimowym biathloniści IKN Górnik Iwonicz-Zdrój startowali w zawodach Pucharu Polski - „Celuj w Igrzyska”. Tym razem rywalizacja odbyła się na obiekcie Duszniki Arena, gdzie w zeszłym roku biathloniści walczyli w Mistrzostwach Europy. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Klaudia Cichoń, która w bieg sprinterskim juniorek stanęła na najniższym stopniu podium, a w biegu ze startu wspólnego ukończyła zmagania na 2 pozycji.

Pozostali zawodnicy iwonickiego „Górnika” wielokrotnie meldowali się w pierwszej dziesiątce tych zawodów. Dobre biegi zanotował junior Patryk Jakieła, który był 7 w „sprincie” i 6 w biegu ze startu wspólnego.

W tej samej kategorii Michał Szwast zajął 8 miejsce w biegu sprinterskim. W juniorach młodszych Dawid Stanisz dobiegł do mety na 9 miejscu biegu ze startu wspólnego. Udanie zaprezentowały się młodziczki młodsze, uczennice Szkoły Podstawowej w Lubatowej, które w sprincie zajmowały kolejno miejsca: Zuzanna Miszczak 5, Daria Deryniowska 7 i Julia Murdzek 9. W biegu ze startu wspólnego Zuzanna Miszczak została sklasyfikowana na 8 pozycji.

W tych zawodach nie wystąpiła najlepsza zawodniczka IKN „Górnik” Kamila Cichoń, która przygotowuje się na zgrupowaniu szkoleniowym w Obertilliach (Austria) do Mistrzostw Europy juniorów, które odbędą się w słoweńskiej Pokljuce (30.01-4.02.2018). Na Puchar IBU juniorów do Novego Mesta (Czechy) została powołana Klaudia Cichoń.