SPORT

1 GRAND PRIX POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dodano: 11.06.16 11:54

spo22417238

Jeden złoty, 4 srebrne i brązowy medal to zdobycz medalowa tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w 1 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku.

Świetny występ w klasie startowej 9 uzyskał Dawid Sowa, który pokonał wszystkich przeciwników (stracił tylko jednego seta w zawodach) i zdobył złoty medal.

Nie mniej zadowolony ze swojego występu był debiutant Jerzy Zajdel, który w klasie 11 wywalczył srebrny medal.

Jurek w fazie grupowej pokonał ubiegłorocznego Mistrza Polski Marka Chybińskiego ze START Gorzów Wielkopolski 3:2 by z tym samym zawodnikiem przegrać grę finałową.

Pozostałe medale i to srebrne wywalczyli Emilia Kotarska w klasie 3, Maciej Nalepka w klasie 3 (oboje grający na wózku), Paweł Mazuryk w klasie 8.

Natomiast w klasie 9 brązowy medal zdobył Mariusz Matejek.

Należy odnotować też niezłe występy Janusza Chamota, któremu tak niewiele zabrakło do zdobycia brązowego medalu oraz Łukasza Delekty, który wyszedł z grupy

lecz w następnym pojedynku musiał uznać wyższość kolegi klubowego Pawła Mazuryka.