SPORT

Medale badmintonistów w Białymstoku

Dodano: 25.04.16 18:06

spo28346391

W dniach 15-17.04.2016 r. w Białymstoku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców. Z naszego województwa startowało 6 klubów: UKS Sokół Ropczyce, UKS Start Widełka, UKS Trójka Tarnobrzeg, UKS Orbitek Straszęcin, UKS Aktywna Piątka Przemyśl i MKS Stal Nowa Dęba.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski dwa złote medale zdobyła zawodniczka UKS Sokół Ropczyce Joanna Stanisz, w grze pojedynczej i w grze podwójnej wspólnie z zawodniczką Katarzyną Kutachą (UKS Start Widełka). Katarzyna Kutacha zdobyła również 5 miejsce w grze mieszanej występując w parze z Jakubem Smajdą.

Piąte miejsce w grze podwójnej kobiet zdobyła również zawodniczka UKS Start Widełka Aleksandra Białek występująca w parze z Kamilą Morawską z Krakowa. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów srebrny medal w grze podwójnej dziewcząt zdobyła zawodniczka z UKS Orbitek Straszęcin Magdalena Machnik występująca w parze z Kornelią Marczak z Pszczyny. Magda wywalczyła również piąte miejsce w grze mieszanej z Patrykiem Kopciem (MKS Stal Nowa Dęba).

Patryk zmagający się z chorobą wywalczył również piąte miejsce w grze podwójnej chłopców występując w parze z Rafałem Markiewiczem z Solca Kujawskiego. Również piąte miejsce w tej kategorii zajął Paweł Kopański (UKS Start Widełka) występujący w parze z Jędrzejem Nowakiem z Jeleniej Góry. Na piątym miejscu uplasował się w grze pojedynczej juniorów Szymon Malik(UKS Trójka Tarnobrzeg)