Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

SPORT

Odporni na stres, zdeterminowani i zmotywowani jak nikt inny

Dodano: 19.09.22 17:15


spo70208300

Mają to! – drużyna z oddziału KGHM Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego zajęła III miejsce w konkurencji z pierwszej pomocy w Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w Stanach Zjednoczonych.

Podczas tej edycji mistrzostw organizatorzy zdecydowali, że będą nagradzać drużyny osobno w poszczególnych zawodach. Oficjalne wyniki wszystkich konkurencji zostaną podane do 19 września.


– Odporni na stres, zdeterminowani i zmotywowani jak nikt inny. Ryzykują własne życie, by pomagać innym. Niejednokrotnie udowadniali, że zawsze można na nich liczyć. Tacy są ratownicy z KGHM. Z USA wracają z brązem. Wielkie gratulacje. Brawo! – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.


Podczas konkurencji z pierwszej pomocy drużyna KGHM musiała wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną. Ratownicy musieli udzielić pomocy ofiarom wypadku zbiorowego na terenie fabryki. Ponieważ w wypadku brały udział 4 osoby w pierwszej kolejności musieli wykonać segregację poszkodowanych. W jej wyniku okazało się, że pomocy potrzebują 3 osoby – jedna z wieloma urazami, jedna wymagająca resuscytacji krążeniowo oddechowej i jedna z lekkimi obrażeniami. Podczas treningów w Polsce nasi ratownicy wielokrotnie ćwiczyli podobne scenariusze z trzema poszkodowanymi. Ich doświadczenie oraz wielotygodniowe treningi pod okiem doświadczonego trenera przyniosły oczekiwany rezultat.


Ratownicy z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie reprezentowali KGHM na międzynarodowych zawodach po raz dwunasty. Dwa razy zdobyli mistrzostwo, regularnie zajmują miejsca w czołówce. W tym roku byli jedyną drużyną z Polski. W sumie wystartowało 22 drużyn z całego świata.spo_spo702083002Pierwsze zawody odbyły się w 1999 roku, w których również po raz pierwszy brała udział drużyna KGHM. Międzynarodowe Zawody Zastępów Ratowniczych organizowane są co dwa lata. Ze względu na pandemię koronawirusa w 2020 roku zawody odwołano i przeniesiono na rok 2022.


Międzynarodowe zawody to doskonała okazja dla ratowników do podnoszenia kwalifikacji, jak i do wymiany wiedzy technicznej i organizacyjnej. Uczestnicy wydarzenia mają też okazję poznać struktury służb ratownictwa górniczego innych krajów, w tym zasady działania oraz ich wyposażenie ratownicze.


KGHM


źródło:infoWire.pl

Zobacz również: