SPORT

WARCABOWY FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI

Dodano: 14.03.16 19:21

spo78113077

W Lututowie (województwo łódzkie) w dniach 5-12 marca br. odbył się 40 Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Warcabach 100-polowych. Walczyła 12 najlepszych zawodników w Polce wyłoniona po wcześniejszych półfinałach. Wyjątkowo w tym roku w tym składzie wystąpiło 3 zawodników z naszego województwa. Mistrzem Polski na 2016 rok został Damian Jakubik z UKS „Lokator” Gniezno.

Zawodnicy nie zawiedli, do ostatniej chwili mieli szansę nawet na miejsce medalowe. Zdobyli wyższe kategorie warcabowe. Ostatecznie Michał Szczybyło (MUKS „Libero” Basznia Dolna) zajął 7 miejsce, Jakub Gazda (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój) - najmłodszy zawodnik mistrzostw – w tym roku skończy 16 lat - 8 miejsce i Mateusz Piątek (również „Unia”) - 10 miejsce.

Dwaj z nich: Jakub i Mateusz wystąpią w zbliżających się (6-10 kwietnia br.) XXXIV Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Horyńcu-Zdroju w kategoriach do lat 16 i 23 i jest duża szansa na medale w kategoriach młodzieżowych.