SPORT

Gabriela Kwaśny druga na Pucharze Polski Młodzików

Dodano: 16.11.16 12:59

spo82489167

Gabriela Kwaśny (UKS MOSiR Jasło) zajęła drugie miejsce podczas Pucharu Białej Gwiazdy w Krakowie. Na podium stawali także dwaj inni nasi reprezentanci.

Ponad 150 zawodników z 37 klubów rywalizowało w Krakowie w turnieju Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy, będącym jednocześnie Pucharem Polski Młodzików w judo.Nasi reprezentanci trzykrotnie stawali na podium.

W kategorii do 48 kg dziewcząt wystartowały dwie zawodniczki UKS MOSiR Jasło. Gabriela Kwaśny wygrała oba pojedynki grupowe i półfinał. Przegrała dopiero w finale z Klaudią Pietrzak z Bytomia i zdobyła srebrny medal. Jej koleżanka klubowa Edyta Czempała niestety przegrała obie walki grupowe.

W kategorii 50 kg świetnie spisał się Adrian Dereń (UKJ Millenium Rzeszów). Wśród 12 zawodników zajął trzecie miejsce. Jedyną przegraną walkę podopieczny trenera Piotra Majchera zanotował w drugiej rundzie – uległ Krzysztofowi Klimkiewiczowi z Kielc. W repasażach pokonał Adriana Popala (UKS Judo Panda Warszawa) oraz Filipa Bogdańskiego (MKS Juvenia Wrocław) i wywalczył brązowy medal.

Dwóch zawodników z Podkarpacia startowało również w kategorii 66 kg. Dobrze zaprezentował się Szymon Pawliczak (UKS Akademia Judo Rzeszów). W pierwszej rundzie pokonał Sylwestra Mazurka z Pogwizdowa. W kolejnej walce musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy – zawodnika gospodarzy Albina Kocioła. W repasażach podopieczny trenera Marcina Paśko był nie do powstrzymania. Wygrał kolejno z Kacprem Grzegorczykiem (MKS Juvenia Wrocław), Maciejem Gulbą (TS Wisła Kraków) i Mateuszem Kukułką (TS Wisła Kraków) i zdobył brązowy medal.

Drugi z naszych zawodników – Igor Sas (UKJ Millenium Rzeszów) stoczył dwie walki, ale niestety obie przegrał. W turnieju głównym uległ Mateuszowi Kukułce, a w repasażach Alessio Leśniewskiemu.

Turniej w Krakowie był finałem cyklu Grand Prix Białej Gwiazdy. Najlepszym klubem całego cyklu okazała się Akademia Judo Rzeszów, która wyprzedziła Wisłę Kraków i Judo Wolbrom.