SPORT

Mistrzostwa Polski

Dodano: 14.11.18 12:03

spo83139334

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców 18-21 lat oraz Juniorów 16-17 lat, które odbyły się 10 listopada 2018 roku w Ełku za nami. W turniejach startowało 192 karateka z 62 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Świetnie zaprezentowali się zawodnicy nowosarzyńskiej sekcji Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy w kumite (walka) zdobyli 5 medali. Julia Żak, Anna Szczuka, Hubert Fleszar i Kewin Maczuga, w swoich kategoriach wiekowo wagowych wywalczyli brązowe medale.

Wisienką na torcie jest wynik jaki osiągnęła aktualna Mistrzyni Europy - Natalia Kondeusz, która przebojowo zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Młodzieżowiec U21 do 65 kg. Natalia w pięknym stylu, pokonała trzy utytułowane zawodniczki (wszystkie Mistrzynie Europy z lat ubiegłych). W pierwszej walce pokonała Katarzyną Ryniewicz TKKF Czarni, w drugiej wygrała z Michaliną Chrobot z Ostrowskiego KKK, a w trzecim finałowym pojedynku nie dała szans reprezentantce Ostródzkiego Klub Kyokushin Karate – Natalii Stachowicz.

Dodatkowo Natalia zdobyła punktowane czwarte miejsca w kata (układ formalny). Podopieczni shihan Dariusza Burdy rywalizację drużynową zakończyli na czwartym miejscu.

Opiekunem i sekundantem zawodników był shihan Dariusz Burda.