Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

ZDROWIE

Normobaria a regeneracja po zabiegach chirurgicznych

Dodano: 01.03.21 10:44


zdr20246539

Przebywanie w komorze normobarycznej pozwala na całkowite dotlenienie organizmu na poziomie komórkowym, co wpływa na przyspieszenie procesu gojenia się ran oraz zwiększenie ilości komórek macierzystych. Z kolei te ostatnie wykorzystywane są w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów, wspomagają ich odnowę i gojenie oraz przyspieszają likwidację obrzęków.

Normobaria a gojenie się ran


Główną przyczyną problemów z gojeniem się ran jest ich niedotlenienie, które w konsekwencji może spowodować martwicę. Podczas terapii normobarycznej dochodzi do kompleksowego dotlenienia komórek organizmu, dlatego też terapia ta jest stosowana w okresie rekonwalescencji po zabiegach medycyny estetycznej, zabiegach chirurgicznych, w przypadku trudno gojących się ran oraz oparzeń.


Wizyta w komorze normobarycznej dostarcza organizmowi potężnej dawki tlenu pod ciśnieniem, który jest transportowany przez hemoglobinę oraz rozpuszcza się w osoczu, powodując maksymalne dokrwienie tkanek, przyspieszenie procesu gojenia się ran oraz skuteczniejszą regenerację organizmu. Nie tylko zmniejszają się obrzęki, ale również powstają nowe naczynia włosowate. Dodatkowo tlen wzmacnia układ immunologiczny - zostaje pobudzona praca leukocytów odpowiedzialnych za ochronę ran oraz organizmu przez bakteriami.


Poza zmniejszeniem stanów zapalanych, obrzęków oraz wzmocnieniem układu odpornościowego, terapia normobaryczna pobudza produkcję fibroblastów, kolagenu oraz elastyny, wpływających na jędrność oraz elastyczność skóry.


Normobaria wspomaga nie tylko regenerację po zabiegach chirurgicznych oraz leczenie trudno gojących się ran


Terapia normobaryczna pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu. W szczególności spowalnia proces starzenia się, przyspiesza rozwój naczyń krwionośnych, wpiera organizm w walce z zakażeniami, zwiększa wydolność fizyczną, psychiczną oraz zdolność do zapamiętywania, wspomaga walkę z cellulitem oraz odchudzanie.


Normobaria wykorzystywana jest również w leczeniu autyzmu, boreliozy, migreny oraz depresji.


Gdzie znajdę profesjonalną komorę normobaryczną w Rzeszowie?


Pamiętajmy, że w terapii normobarycznej kluczowe znaczenie ma korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia.


N-Baria Komora Normobaryczna Rzeszów jest pierwszą i jedyną certyfikowaną komorą normobaryczną w Rzeszowie, spełniającą wszystkie badania pod względem jakości i bezpieczeństwa.


Zarezerwuj sesję tlenoterapii normobarycznej:


tel. 608 127 361


email: kontakt@n-baria.pl


https://www.n-baria.pl/


www.facebook.com/nbariarzeszow


www.instagram.com/nbariarzeszow/


Zobacz również: