Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

ZDROWIE

Jak sobie radzić ze zmęczeniem pandemią

Dodano: 17.03.21 09:57


zdr20548190

JW.ORG proponuje siedem praktycznych sposobów: jak sobie radzić ze zmęczeniem pandemią
Niewiele wydarzeń w nowożytnej historii świata miało tak negatywny wpływ na zdrowie emocjonalne wszystkich ludzi jak pandemia COVID-19. Obawa przed zarażeniem się śmiercionośną chorobą lub przekazaniem jej drugim, dodatkowe wyzwania oraz izolacja wywierają na wszystkich przeogromny wpływ.


Oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy jw.org wychodzi naprzeciw tym potrzebom i publikuje film zatytułowany Wirusy w natarciu – jak się przed nimi chronić. Ta trzyminutowa animacja na tablicy zawiera praktyczne rady, które można zastosować w rodzinie, aby radzić sobie z konsekwencjami pandemii pod względem emocjonalnym i duchowym.


Serwis jw.org od początku pandemii dostarcza informacji, które pomagają ludziom


w różnym wieku i z różnych środowisk zachować spokój, zdobywać wiedzę i dbać o zdrowie. Publikowane tam treści, dostępne w nieprawdopodobnej liczbie 1028 języków, udzielają odpowiedzi na często zadawane pytania i zwracają uwagę na zawartą w Biblii obietnicę wspaniałej przyszłości.


Linki do 7 praktycznych rad w serwisie jw.org:


Wirusy w natarciu – jak się przed nimi chronić


Zmęczenie pandemią – jak sobie z tym radzić


Jak radzić sobie w czasie izolacji


Czy Biblia może mi pomóc, kiedy jestem przygnębiony?


Niepokój u mężczyzn – jak może pomóc Biblia


Pomoc dla ofiar przemocy domowej


Co Biblia mówi o pandemiach?


Robert Warda, rzecznik Świadków Jehowy, mówi: „Od kiedy wybuchła pandemia, wielu ludzi odnosi wrażenie, że życie wymyka się im spod kontroli. Materiały publikowane w serwisie jw.org pomagają osobom w różnym wieku i z różnych środowisk skutecznie radzić sobie z emocjami. Wszystko to za sprawą ponadczasowej mądrości zawartej w Biblii”.


Jeżeli ktoś nie ma Biblii, może ją nieodpłatnie pobrać lub czytać w serwisie jw.org bez potrzeby rejestrowania się czy podawania danych osobowych.


Kontakt:


Sekcja Informacji Publicznej


Tel. 793-958-414


E-mail: rwarda@jw.org


Biuro Oddziału Świadków Jehowy w Polsce


Zobacz również: