Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

ZDROWIE

Normobaria a walka z nadwagą i otyłością

Dodano: 15.03.21 11:16


zdr35595464

Regularne wizyty w komorze normobarycznej nie tylko wpływają pozytywnie na poprawę naszego zdrowia oraz spowolnienie procesów starzenia się, ale przyczyniają się także do zmniejszenia masy tkanki tłuszczowej w organizmie. Wdrożenie odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń w połączeniu z terapią normobaryczną umożliwiają pozbycie się nadprogramowych kilogramów.

Jak to możliwe?


Poziom tlenu w organizmie wpływa na pracę wszystkich tkanek i narządów oraz produkcję hormonów, w tym leptyny. Hormon ten, nazywany również hormonem przeciwotyłościowym, odpowiedzialny jest za regulację łaknienia, obniżanie poziomu kortyzolu (hormonu stresu) oraz kontrolę produkcji hormonów tarczycy.


Im mniejsze natężenie tlenu w organizmie, tym niższy poziom leptyny, co skutkuje zaburzeniem uczucia głodu i apetytu oraz zaburzeniem przemiany materii. Obniżony poziom tlenu wpływa również negatywnie na przyswajanie białek oraz procesy trawienne. W konsekwencji prowadzi to zwiększenia masy ciała.


Dostarczenie potężnej dawki tlenu pod zwiększonym ciśnieniem wpływa pozytywnie na wszystkie procesy zachodzące w organizmie oraz produkcję hormonów. Wizyta w komorze pobudza krążenie krwi, co znacząco poprawia przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo normobaria wspomaga oczyszczanie i odtruwanie organizmu oraz pozbywanie się wolnych rodników.


Normobaria pomaga nie tylko w walce z nadwagą i otyłością


Terapia normobaryczna pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu. W szczególności spowalnia proces starzenia się, przyspiesza rozwój naczyń krwionośnych, wspomaga szybszy powrót do zdrowia po przebytych urazach oraz zabiegach, stymuluje układ odpornościowy, wpiera organizm w walce z zakażeniami, zwiększa wydolność fizyczną, psychiczną oraz zdolność do zapamiętywania.


Dodatkowo warunki panujące w komorze stymulują komórki skóry (fibroblasty) do produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna i elastyczna, a zmarszczki zostają wygładzone.


Normobaria wykorzystywana jest również w leczeniu autyzmu, boreliozy, migreny oraz depresji.


Gdzie znajdę profesjonalną komorę normobaryczną w Rzeszowie?


Pamiętajmy, że w terapii normobarycznej kluczowe znaczenie ma korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia.


N-Baria Komora Normobaryczna Rzeszów jest pierwszą i jedyną certyfikowaną komorą normobaryczną w Rzeszowie, spełniającą wszystkie badania pod względem jakości i bezpieczeństwa. N-Baria działa pod patronatem dr. Jana Pokrywki.


Zarezerwuj sesję tlenoterapii normobarycznej:


tel. 608 127 361


email: kontakt@n-baria.pl


https://www.n-baria.pl/null


www.facebook.com/nbariarzeszow


www.instagram.com/nbariarzeszow/


Dowiedz się więcej:


https://www.mdpi.com/1010-660X/56/4/172


https://www.hyperbaricchambers.net/studies/hyperbaric-studies/hyperbaric-oxygen-therapy-may-help-obesity/


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3546003/


Stachowicz M, Janas-Kozik M, Olszanecka-Glinianowicz M, Chudek J. Rola leptyny w zaburzeniach odżywiania się – współczesne poglądy


Zobacz również: