Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

Affidea Polska inwestuje w pracownie diagnostyczne na Podkarpaciu

Dodano: 21.11.15 09:15


zdr77414194

Rzeszów, Krosno, 4 listopada 2015 – Affidea Polska, obecna w Polsce od 15 lat sieć nowoczesnych centrów diagnostycznych i radioterapeutycznych, zainwestowała w dwie pracownie diagnostyczne na terenie Podkarpacia: NZOZ Radiologica-Rzeszów zlokalizowaną w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie oraz NZOZ Diagnosis-Krosno zlokalizowaną w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. Tym samym pacjenci zostaną objęci opieką zgodą ze standardami obowiązującymi we wszystkich centrach diagnostycznych Affidea Polska, a personel medyczny uzyska dostęp do rozwiązań i możliwości rozwoju zawodowego oferowanych przez Grupę.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Radiologica-Rzeszów to nowocześnie wyposażona pracownia rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej wyposażona w nowoczesny aparat do badań tomografii komputerowej pozwalający na redukcję koniecznego do obrazowania poziomu promieniowania jonizującego, wysokopolowy rezonans magnetyczny nowej generacji, a także pierwszy na terenie województwa podkarpackiego system otwartego rezonansu magnetycznego, wykorzystywany w badaniach u dzieci oraz osób cierpiących na klaustrofobię. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Diagnosis-Krosno z kolei dysponuje nowoczesnym wysokopolowym rezonansem magnetycznym oraz najnowszym oprogramowaniem pozwalającym na wykonywanie bardzo dokładnego obrazowania w krótkim czasie nawet małych organów, a także tzw. badań dynamicznych.


NZOZ Radiologica-Rzeszów i NZOZ Diagnosis-Krosno to profesjonalne placówki diagnostyczne od wielu lat cieszące się zaufaniem szpitala, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz pacjentów. W Affidea rozumiemy jak ważny dla chorych i ich lekarzy prowadzących jest łatwy dostęp do wysokiej jakości badań diagnostycznych. Dlatego chcemy je dalej rozwijać, bazując na solidnych fundamentach ich dotychczasowej działalności, a także w oparciu o standardy obowiązujące we wszystkich naszych placówkach i nasze międzynarodowe doświadczenie - mówi Wojciech Mizerka, Członek Zarządu Affidea Polska.


Obie placówki oprócz nowoczesnego sprzętu pochwalić się mogą również zespołem lekarzy specjalistów z zakresu diagnostyki obrazowej, posiadającym wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu badań obrazowych.


Naszym nadrzędnym celem jest docieranie z wysokiej jakości usługami diagnostycznymi i radioterapeutycznymi do chorych w całej Polsce. Tym bardziej cieszymy się więc, że z naszych usług blisko miejsca zamieszkania korzystać będą mogli mieszkańcy Podkarpacia, którzy do tej pory odwiedzali nasze placówki zlokalizowane w innych częściach Polski – mówi Agnieszka Szydłowska, Dyrektor Regionalna Affidea Polska.


Pacjenci nadal będą mogli w niezakłócony sposób wykonywać badania w pracowniach w ramach kontraktu z NFZ, a także na zasadzie prywatnej odpłatności.


Firma Affidea Polska obecnie zarządza rozbudowaną siecią 32 centrów diagnostycznych zlokalizowanych w 9 województwach, zapewniając pacjentom kompleksową diagnostykę obrazową z zakresu rezonansu magnetycznego (MR), tomografii komputerowej (TK), RTG, USG, a także pozytonowej tomografii komputerowej PET-CT MR i gamma kamera. Większość centrów jest ściśle zintegrowana ze szpitalami, tworząc unikalną więź współpracy z zespołami klinicznymi sektora publicznego. Ośrodki wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt, który jest regularnie unowocześniany.


Zobacz również: