Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

Dzień Ojca w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

Dodano: 19.06.17 12:14


zdr86174681

Z okazji Dnia Ojca Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 zaprasza wszystkich rodziców, a w szczególności Panów, do aktywnego udziału w tym święcie. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji – m in. konsultacje z dietetykiem i trenerem personalnym, pomiary wagi i składu ciała na wadze TANITA, konsultacje pielęgniarskie w kierunku przerostu prostaty, bezpłatne badania krwi i wiele innych.

23 czerwca 2017 r. w rzeszowskim Zespole Opieki Zdrowotnej nr 2 , z okazji Dnia Ojca odbędzie się akcja prozdrowotna, skierowana do wszystkich ojców z terenu Rzeszowa i okolic.


„Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji z dietetykiem i trenerem personalnym, wykonać bezpłatne pomiary wagi i składu ciała na specjalistycznej wadze TANITA oraz uzyskać wiele informacji na temat zdrowego odżywiania” – mówi Ewa Skoczyńska, Z-ca dyrektora ZOZ nr 2 w Rzeszowie.


„Dodatkowo, szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę typowo męskich schorzeń, m. in. przerost prostaty. W związku z tym, w programie znalazły się m. in. konsultacje pielęgniarskie dotyczące tego schorzenia oraz bezpłatne badania krwi na obecność antygenu gruczołu krokowego (PSA). Jest to marker nowotworowy, który pozwala wykryć raka prostaty we wczesnym stadium. Badanie zalecane jest mężczyznom po 50. roku życia” – dodaje Ewa Skoczyńska.


To nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatora. W godz. 7.30 – 13.00 wszyscy ojcowie będą mogli wykonać badania elektrokardiograficzne oraz zmierzyć poziom glukozy we krwi i ciśnienie tętnicze. Panowie otrzymają również zaproszenia na bezpłatny lipidogram i morfologię. Badania powinno się wykonywać profilaktycznie, bez względu na wiek. Liczba badań krwi jest ograniczona.


„Zdecydowaliśmy się na uroczyste obchody Dnia Ojca, ponieważ współcześnie ojcowie coraz bardziej angażują się w opiekę nad dziećmi, a ich rola jest wciąż niedoceniania. W związku z tym, pragniemy uhonorować wszystkich Panów, którzy aktywnie uczestniczą w wychowywaniu dzieci. Będzie to doskonała okazja do tego aby w tym szczególnym dniu zadbać o swoje zdrowie” – mówi Ewa Skoczyńska, Z-ca dyrektora ZOZ nr 2 w Rzeszowie.


Miejsce: ZOZ nr 2 w Rzeszowie, ul. Fredry 9, 35-005 Rzeszów


Data i godzina: 23.06.2017 r., godz. 7.30 – 13.00


W programie:


•Konsultacje z dietetykiem


•Konsultacje z trenerem personalnym


•Pomiary wagi i składu ciała na wadze TANITA


•Konsultacje pielęgniarskie dotyczące przerostu prostaty


•Pomiary ciśnienia i glukozy we krwi


•Badania EKG


•Bezpłatne badania krwi (liczba pakietów ograniczona):


Pakiet I: Lipidogram i morfologia


Pakiet II: Antygen gruczołu krokowego PSA


Zobacz również: