Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

Szpital w Krośnie ma nowoczesny mammograf

Dodano: 22.12.17 11:53


zdr8619840

Dziś, w godzinach porannych do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Krośnie trafił jeden z najnowocześniejszych cyfrowych mammografów. Krośnieński szpital jest jednym z pierwszych ośrodków w Polsce posiadających tak wysokiej klasy sprzęt.

Naszym zamiarem jako zarządu województwa jest, aby środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 pomogły szpitalom w regionie stworzyć nową jakość leczenia. W ten sposób postawiliśmy na wsparcie unijnymi środkami inwestycji w zdrowie mieszkańców Podkarpacia, w standard ich życia, a tym samym na inwestycje w rozwój naszego regionu – powiedział marszałek Władysław Ortyl.


Nakłady na służbę zdrowia są jedną z kluczowych kwestii dla Samorządu Województwa Podkarpackiego i dla mnie samego. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważne dla mieszkańców regionu są nowoczesne, dobrze wyposażone szpitale, w których wysokiej klasy specjaliści dbają o życie i zdrowie pacjentów. Są to sprawy fundamentalne dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Podkarpacia. Dlatego tak ważne są wszystkie zmiany, które podnoszą standard świadczonych przez szpitale usług oraz komfort pracy lekarzy wraz z komfortem pacjentów. Dlatego cieszę się, że kolejne sfinansowane przez RPO inwestycje trafiają do szpitali - tym razem do Krosna – podkreślił marszałek Ortyl.


Zakup był możliwy w ramach projektu „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia - Kobieta i Dziecko” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość projektu to 19 mln zł, a jego realizacja wymagała przeprowadzenia 20 postępowań przetargowych.


To, że sprzęt trafił do szpitala dzisiaj, w pewnym sensie, można traktować jako przedświąteczną niespodziankę. Mieszkańcom ziemi krośnieńskiej życzę dużo zdrowia z okazji zbliżających się świąt. Mam nadzieję, że będzie o nie łatwiej chociażby dzięki temu, że szpital w Krośnie dysponuje coraz lepszym sprzętem do diagnostyki i profilaktyki chorób – powiedział Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.


Obecnie trwają prace montażowe nowej aparatury, a samo uruchomienie pracowni zaplanowano na 15 stycznia 2018 r.


Mammograf został wyprodukowany przez firmę IMS, tworzącą kompletne systemy do badań skryningowych, pogłębionej diagnostyki i biopsji. Są to najnowsze rozwiązania stosowane w mammografii, pozwalające przeprowadzić każdą procedurę diagnostyczną lub zabiegową.


J. Czarnota


UMWP


zdr_zdr86198403

Zobacz również: