Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Język chorwacki sposobem na nudę

Dodano: 21.06.22 19:23


akt14880086

Język chorwacki sposobem na nudę” to projekt językowy realizowany w klasie drugiej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie jest pierwszą szkołą średnią w Polsce, w której nauczany jest język chorwacki.


Patronat nad przedsięwzięciem objąl Konsulat Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie w porozumieniu z Urzędem Miasta Rzeszowa.


Uczniowie w ramach projektu uczą się języka chorwackiego, poznają kraj, kulturę, obyczaje oraz historię tego kraju, który jest ulubionym kierunkiem wakacyjnym wielu Polaków.


Ostatnie zajęcia językowe były prowadzone w formie warsztatowej i stanowiły swoiste podsumowanie przedmiotowego projektu. Efektem tych działań był konkurs wiedzy o Chorwacji o nagrodę Konsula Honorowego Republiki Chorwacji pana Pawła Włodarczyka, która zostanie wręczona zwycięzcom w dniu rozdania świadectw.akt_akt148800862Zdaniem dyrektora szkoły, pani Grażyny Szaramy: „Zwieńczeniem opanowania języka na poziomie A1 i zajęć z native speakerem oraz realizacji konkursu był wyjazd do Konsulatu Chorwacji w Krakowie, gdzie uczniowie wstępnie mogli porozumieć się w j. chorwackim. Ponadto w dniu dzisiejszym prowadzący zajęcia z języka chorwackiego przeprowadził wraz z koordynatorem projektu test sprawdzający w formie konkursu wiedzy o Chorwacji.


Kolejnym etapem będzie nawiązanie współpracy ze szkoła partnerską z Chorwacji (…). Uczniowie naszej szkoły często podróżują z rodzicami, uczestniczą w wyjazdach indywidualnych i zbiorowych do różnych krajów. Chorwacja jest obecnie nową destynacją turystyczną. Znajomość kolejnego języka obcego pozwoli poza tym na świadome podróżowanie w tym kierunku i ułatwi nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami tamtego regionu, a w przyszłości ułatwi podjęcie dalszego kształcenia i ewentualnie pracy.”akt_akt148800863

Zobacz również: