Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

„Powiat Przyjazny Firmom 2019”

Dodano: 01.02.19 13:23


akt18440035

Za wspieranie nowoczesnego biznesu

„Powiat Przyjazny Firmom 2019” – taki tytuł przyznała Powiatowi Rzeszowskiemu kapituła konkursu organizowanego przez Kongregację Przemysłowo – Handlową Ogólnopolską Izbę Gospodarczą, Klub Nowoczesnego Biznesu i Instytut Europejskiego Biznesu.


Oceniając działania na rzecz wspierania biznesu i powstawania nowych miejsc pracy kapituła konkursu szczególną uwagę zwróciła na dynamiczny rozwój nowoczesnego Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej utworzonego przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.


- Park to inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Z uzasadnioną dumą możemy zatem powiedzieć, że „Dworzysko” staje się gospodarczym sercem miasta i regionu - mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.


Tereny inwestycyjne Powiatu Rzeszowskiego cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów krajowych jak i zagranicznych o czym świadczy zakup 21 działek i funkcjonowanie 12 firm z Polski, Niemiec i Francji. Do tej pory zainwestowały tutaj przedsiębiorstwa m.in. z branż; lotnicza, telekomunikacyjna, automatyka przemysłowa, kosmetyka i farmacja, odzieżowa. Docelowo pracę znajdzie tutaj ok. 3 tysięcy osób.


Wyjątkowe udogodnienia dla przedsiębiorców


Inwestorzy dostrzegają fakt, że oprócz pełnego uzbrojenia terenu oraz dostępu do wysoko wykfalifikowanej kadry, zaletą „Dworzyska” jest też wyjątkowo korzystne położenie komunikacyjne tego terenu.


W pobliżu Parku znajduje się międzynarodowe lotnisko Rzeszów – Jasionka, przebiega autostrada A4 i droga ekspresowa S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina.


Waldemar Pijar, Sekretarz Starostwa Rzeszowskiego, koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko” podkreśla, że przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc Starostwa w bardzo szerokim zakresie. - Oprócz standardowych działań związanych z oferowaniem działek inwestycyjnych służymy im także pomocą – na przykład - w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym pomocowych z Unii Europejskiej oraz pomocą przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej znajdującej się na terenie Parku – mówi.


Kolejnym udogodnieniem jest też fakt, że firmy mogą otrzymać tutaj znaczne ulgi podatkowe, ponieważ PNT został włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro – Park” Mielec, która oferuje inwestorom pomoc publiczną w formie zwolnień od podatku dochodowego.


Kontakt dla firm zainteresowanych inwestowaniem na terenie PNT „Rzeszów – Dworzysko”


Adres: Biuro Parku Naukowo-Technologicznego: Ul. Grunwaldzka 15 (siedziba Powiatu Rzeszowskiego, IV piętro), 35 -959 Rzeszów


Tel: + 48 17 867 14 21, 22


Mail: krzysztof.jarosz@powiat.rzeszow.pl


kinga.majka@powiat.rzeszow.pl


Strona internetowa: www.dworzysko.powiat.rzeszow.pl


null


Piotr Wróbel

Zobacz również: