Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

"Czarodzieje Kodu"

Dodano: 30.05.24 15:16


akt19606691

Kolejna edycja Czarodziejów Kodu zawita do Rzeszowa

8 czerwca odbędzie się kolejna edycja Czarodziejów Kodu - bezpłatnych warsztatów dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję wejść w fascynujący świat robotyki, elektroniki oraz programowania.


Najbliższa, rzeszowska edycja Czarodziejów Kodu odbędzie się 8 czerwca w I LO w Rzeszowie. Całodzienne warsztaty programistyczne co roku gromadzą setki dzieci w wieku 6-12 lat, w największych polskich miastach – Warszawa, Kraków, Wrocław. Podczas zajęć najmłodsi poznają podstawy robotyki, elektroniki oraz programowania. Poprzez zabawę nabędą wiedzę, umiejętności techniczne, a także rozwijają kompetencje w zakresie logicznego myślenia i kreatywności.


- Organizatorzy, opiekunowie oraz prelegenci to pasjonaci z ogromnymi pokładami energii. Zachęcam, aby na własnej skórze poczuć tą energię podczas warsztatów. Prowadziłem już wiele zajęć, ale za każdym razem jestem zaskakiwany kreatywnością i nieszablonowymi pomysłami młodych ludzi. To wielka przyjemność obserwować rodzące się talenty, a także rozwój ich kreatywności oraz pasji do programowania - mówi Marcin Nowak, inicjator wydarzenia oraz właściciel firmy programistycznej Decerto, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla ubezpieczycieli.


Rzeszowscy Czarodzieje Kodu poruszą dwa główne obszary tematyczne: robotykę oraz programowanie.


W ramach bloku poświęconego robotyce dzieci poznają mBot, Photon i Scottie Go. W programie przewidziano m.in. sterowanie czujnikami, odbiór i analizę danych z otoczenia, programowanie robota Scottie. Zajęcia mają na celu rozwijać dziecięce umiejętności techniczne, logiczne.


Z kolei w bloku programistycznym organizatorzy przewidzieli Code.org, Micro:bit i sieci neuronowe. Warsztaty odkryją przed dziećmi fascynujący świat elektroniki oraz programowania. W programie zaplanowano m.in. naukę o sekwencjach, pętlach, warunkach, programowanie w celu kontroli światła, dźwięków i interakcji.


Wydarzenie organizowane jest w ramach wolontariatu i jest całkowicie bezpłatne dla uczestników. Rzeszowska edycja przewiduje limit 96 miejsc, z kolei same wejściówki można już nabyć na stronie organizatora: czarodziejekodu.pl


Magdalena Urbańska


www.decerto.com

Zobacz również: