Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Przyszłość technologii. PCI zaprasza na webinar

Dodano: 07.06.21 14:14


akt2418677

O zmianach w sektorze technologicznym, żywieniowym, energetycznym i kosmicznym opowiedzą eksperci podczas webinaru organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych tematem i rozpocznie się 9 czerwca br. o godz. 16:00.

Webinar pt. „Przyszłość technologii: o żywności, kosmosie i energii” to cztery zróżnicowane wystąpienia, których tematyka wpisuje się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje województwa podkarpackiego. Prelegentami podczas wydarzenia będą: Jacek Kubrak (Prezes Zarządu PCI), dr Kornelia Kaczmarska (doktor nauk o żywności i technologii), Paweł Pacek (Dyrektor Biura Rozwoju Technologii ARP S.A.) i Sławomir Chrobak (Specjalista ds. rozwoju technologii PCI). Podczas webinaru uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z wyzwaniami i możliwościami rozwoju technologii w sektorze FoodTech i AgriTech. – W swojej prelekcji opowiem o najnowszych technologiach i trendach w produkcji żywności i rolnictwie. Poruszę m.in. temat zamienników mięsa, żywności funkcjonalnej i precyzyjnego rolnictwa – zapowiada dr Kornelia Kaczmarska.


Jaka przyszłość czeka energetykę? Na to pytanie w swojej prelekcji odpowie Sławomir Chrobak. – Podczas mojego wystąpienia przybliżę kwestię związaną z energetyką niskoemisyjną. Skupię się na fotowoltaice oraz energetyce wodorowej i wskażę przykłady połączenia obu tych technologii do produkcji tzw. „zielonego wodoru”. Opowiem również o możliwościach wykorzystania wodoru jako bezpiecznego i czystego źródła zasilania ogniw paliwowych stosowanych w motoryzacji – wskazuje Sławomir Chrobak.


Wydarzenie będzie również okazją do spotkania inspiracyjnego pt. „Finansowanie projektów kosmicznych” organizowanego w ramach programu New Space Leaders. Program ten jest częścią projektu PCI Space Exploration. Uczestnicy, korzystając z dedykowanej platformy, będą mieli okazję zadać ekspertom pytania. Udział w webinarze jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Program, informacje na temat prelegentów i rejestracja znajdują się na stronie: http://bit.ly/WebinarPrzyszłośćTechnologii


Martyna Borczyk


Specjalista ds. Komunikacji i PR


m.borczyk@pcinn.org


Zobacz również: