Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

„Nie zapomnij o ….” Kolejny Dzień Niezapominajki w Rzeszowie

Dodano: 03.06.24 17:09


akt36658965

Już po raz trzeci, tym razem końcem maja br. odbyło się w Rzeszowie święto przyrody - Święto Niezapominajki. Zorganizowały je panie radne VII i VIII kadencji Rady Miasta Rzeszowa - Grażyna Szarama ,dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowe nr 2 w Rzeszowie, Danuta Solarz z Rady Osiedla Franciszka Kotuli oraz Monika Szubertowicz Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Pinokio.

Uroczystość jak w poprzednich latach, miała miejsce w pięknym Parku Niezapominajki (pomiędzy ulicami Wiktora i Wyspiańskiego, nieopodal hipermarketu Bi1 w Rzeszowie - na Osiedlu Franciszka Kotuli) . Uczestniczyli w niej uczniowie najmłodszych klas Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „ Pinokio ” prezentujący bogaty program słowno-muzyczny połączony z tańcem i elementami plastycznymi ( malowanie na folii).


Grażyna Szarama przypomniała , że pomysłodawcą tego święta był dziennikarz Andrzej Zalewski . Celem Święta była promocja i ochrona przyrody. Mówiła o tym ,jak ważna w naszym życiu jest przyroda, jak musimy o nią dbać i ją szanować. „Polska Niezapominajka” zachęca do budowania głębokich więzi z najbliższymi , kształtowania szczerych przyjaźni z ludźmi , przypomina o wartościach jakie niosą ze sobą lokalne tradycje – podkreśla Grażyna Szarama , dyrektor Szkoły.


Pani Danuta Solarz z Rady Osiedla Franciszka Kotuli zaznaczyła , że wiele osób i społeczników przyczyniło się do powstania Parku. Stwierdziła, że niezapominajka symbolizuje pamięć, uczy pamiętać także o ważnych patronach naszych ulic. Nawiązała do patrona ulicy, Stanisława Wyspiańskiego przedstawiając reprodukcję jego obrazu „Dziewczynka w niebieskim słomkowym kapeluszu”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obraz, dotykały i analizowały jak przedstawiona jest dziewczynka na obrazie.akt_akt366589653


akt_akt366589652Dzieci zachęcone przez panie nauczycielki śpiewały piosenki, a także malowały kwiaty, oczywiście niezapominajki. Wzór czerpały z rosnących nieopodal na rabatce niezabudek . Na dróżce biegnącej przez park oraz na specjalnej foli, powstała prawdziwa galeria na świeżym powietrzu. Wspólne zdjęcia i poczęstunek zakończyły wesołe święto, które stanie się tradycją lat następnych.


Zobacz również: