Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

„Silni dzięki wierze!”

Dodano: 13.07.21 09:14


akt3966630

Wiara jednoczy ludzi na całym świecie!

Świadkowie Jehowy organizują wirtualne wydarzenie w skali globalnej — w 240 krajach i ponad 500 językach


Organizacja urządzająca najwięcej kongresów na świecie odchodzi po raz drugi od swojej stuletniej tradycji. Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo anuluje niemal 6000 kongresów w 240 krajach i zamiast spotkań na żywo urządza globalne wydarzenie wirtualne.


Od 27 lat w sezonach letnich w Rzeszowie pojawiały się tłumy Świadków Jehowy, którzy napełniali hotele i restauracje i korzystali ze swojego zgromadzenia w Centrum Kongresowym. W roku 2020 pandemia nieoczekiwanie uniemożliwiła kontynuowanie tej tradycji, skłaniając międzynarodową organizację religijną do odwołania na całym świecie kongresów na żywo i zainicjowania globalnego wydarzenia wirtualnego. Była to zupełna nowość dla Świadków Jehowy, ponieważ od roku 1897 ich otwarte dla publiczności kongresy wszędzie na świecie odbywały się na stadionach, w halach, centrach kongresowych i teatrach.


„Silni dzięki wierze!” — to hasło tegorocznego globalnego kongresu, który zjednoczy 15-20 milionów ludzi w ich domach w 240 krajach. Program będzie udostępniany przez sześć weekendów lipca i sierpnia w przeszło 500 językach. Sześć publikowanych części będzie odpowiadać porannym i popołudniowym sesjom kongresu, które w normalnych okolicznościach odbywają się od piątku do niedzieli. „Piątkowa” poranna sesja będzie dostępna do pobrania lub streamowania od 28 czerwca 2021 roku.


Mieszkanka okolic Rzeszowa, uczestniczka ubiegłorocznych kongresów wirtualnych, mówi: „Bardzo lubię atmosferę kongresową i możliwość spotkania się. Dlatego żal mi kongresów na stadionie. Ale bardzo doceniam możliwość skorzystania z kongresu przez internet. Daje mi to możliwość naładowania duchowych baterii. Jestem bardzo wdzięczna za przygotowanie programu.”


Uczestnik wirtualnych kongresów „Silni dzięki wierze!” powiedział: „Tegoroczny Kongres wzbudza w nas uczucie wdzięczności za praktyczne rady, które pomagają wzmocnić wiarę i zachować spokój w trudnym czasie”.


Zebranie tysięcy ludzi w różnych miastach świata wciąż wiąże się z ryzykiem, dlatego Świadkowie Jehowy już drugi rok z rzędu zdecydowali się na wydarzenie wirtualne.


Nie stłumiło to jednak entuzjazmu dla tej dorocznej uroczystości. Zbory na całym świecie zapraszają osoby postronne, by razem z nimi uczestniczyły w tym historycznym wydarzeniu.


„Dzięki wierze nasza ogólnoświatowa społeczność braterska rozkwita nawet w czasie pandemii” — powiedział Robert Warda Lokalny Rzecznik Świadków Jehowy. „Wiara będzie nas dalej jednoczyć w wielbieniu Boga — również wirtualnie — kiedy razem z milionami innych zbierzemy się w prywatnych domach na całym świecie, żeby rozkoszować się znakomitym, inspirującym programem duchowym”.


Wszyscy chętni mogą skorzystać z tego wydarzenia za pośrednictwem serwisu internetowego JW.ORG lub JW Broadcasting w bezpłatnej aplikacji JW Library w systemach iOS lub Android oraz na platformach streamingowych takich jak ROKU TV, Apple TV i inne. Program jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Poniżej podajemy terminy udostępniania programu do pobrania i streamingu.


Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się zakt_akt39666302

Robert Warda Lokalny Rzecznik Prasowy Świadków Jehowy


Email: rwarda@jw.org


Tel. 793-958-414


DZIEŃ KONGRESOWY W PROGRAMIE DOSTĘPNY DO STREAMOWANIA LUB POBRANIA Z JW.ORG DATY WSPÓLNEGO OGLĄDANIA PROGRAMU PRZEZ ZBORY NA CAŁYM ŚWIECIE


Piątek przed południem 28 czerwca 3-4 lipca


Piątek po południu 5 lipca 10-11 lipca


Sobota przed południem 19 lipca 24-25 lipca


Sobota po południu 26 lipca 7-8 sierpnia


Niedziela przed południem 9 sierpnia 14-15 sierpnia


Niedziela po południu 16 sierpnia 21-22 sierpnia


Zdjęcia wykorzystano dzięki uprzejmości Świadków Jehowy

Zobacz również: