Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

"Niezapominajka przypomina"

Dodano: 24.05.23 13:09


akt50078089

W dniu 22.05.br. o g.10.00 radne miasta Grażyna Szarama i Danuta Solarz zorganizowały kolejne Dziecięce Obchody Święta Niezapominajki w Rzeszowie tym razem pod nazwą "Niezapominajka przypomina" - o dbaniu o przyrodę, o pamiętaniu o patronach naszych ulic.

Uroczystość odbyła się w Parku Niezapominajki ( pomiędzy ulicami Wiktora i Wyspiańskiego, nieopodal hipermarketu B1,w Rzeszowie ) z udziałem uczniów klas najmłodszych Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Tygrysek ".


Przedszkolaki i uczniowie uczcili ten dzień wdzięcznymi piosenkami i wierszami o niezapominajkach.


'Dzień Niezapominajki jest okazją do promocji polskiej przyrody , jej szanowania , ochrony oraz do promowania zdrowego i ekologicznego trybu życia " - przypomniała radna Grażyna Szarama analizując wraz z najmłodszymi ( w odniesieniu do życia codziennego) napisy na plakatach : Nie marnujemy wody!, Oszczędzamy prąd !, Segregujemy śmieci!, Ograniczamy zakup opakowań!, Dokarmiamy ptaki zimą! ,Nie śmiecimy na ulicy!


Radna Danuta Solarz, prezentując obraz "Dziewczynka w niebieskim słomkowym kapeluszu" Stanisława Wyspiańskiego zaznaczyła, że „Niezapominajka” też ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji .akt_akt500780893


akt_akt500780892Nawiązała do patrona ulicy, Stanisława Wyspiańskiego przedstawiając pokrótce życiorys i twórczość artysty.


To radosne spotkanie ubarwiły przyniesione przez dzieci papierowe niezapominajki oraz kolorowe motyle. W trakcie spotkania powstał namalowany kredą na chodniku „niezapominajkowy kobierzec”.


Słodkości od pań radnych , podarowane na koniec spotkania ucieszyły dzieciaki.

Zobacz również: