Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

Dodano: 10.11.20 11:51


akt57372793

Choć wszyscy żyjemy wydarzeniami związanymi z pandemią, to jednak nie oznacza że nie zauważamy innych spraw dziejących się wokół nas. W tym roku, jak nigdy dotąd wszystkie działania charytatywne muszą odbyć się w sieci. Internet jako zdobycz technologiczna współczesnego człowieka staje się nareszcie bardzo pożytecznym narzędziem do pomagania drugiemu człowiekowi.

Pandemia nie może spowodować, że w tym roku mali podopieczni hospicjów nie otrzymają prezentów z okazji św. Mikołaja. Stąd pomysł na internetową akcję „Odczaruj Gwiazdkę dla Hospicjów” ( https://www.facebook.com/Odczaruj-Gwiazdk%C4%99-dla-Hospicj%C3%B3w-112259020657271 ), która obejmuje cztery miasta. Dla hospicjum w Gdyni licytacja miała miejsce w dniach 2-5 listopada, w Rzeszowie trwa od 9 do 11 listopada, Tychach zaplanowana jest w dniach 16-19 listopada i w Łodzi 23-26 listopada. Na internetowe licytacje fanty przekazane zostały przez osoby prywatne i instytucje, sportowców i artystów. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone przez hospicja na zakup prezentów mikołajowych.


W rzeszowskiej części akcji można wybierać spośród 129 przedmiotów lub voucherów. Zebrane pieniądze pozwolą na przygotowanie paczek mikołajkowych dla małych podopiecznych rzeszowskiego hospicjum.


Organizatorem jest grupa młodych osób, która jako inicjatywa społeczna w Gdyni stworzyła jakiś czas temu „Bazarek na rzecz podopiecznych Hospicjów” i niosą pomoc podopiecznym Hospicjów na terenie całej Polski. Bazarek działa na zasadzie 72 godzinnej licytacji przedmiotu, a wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto Hospicjum. Organizatorzy to osoby prywatne, niezrzeszone w żadnej organizacji, nieuzyskujące żadnych profitów z przeprowadzenia akcji. Bazarek jest zgłoszony do administracji hospicjów i uzyskał zgodę na jego przeprowadzenie. Jednym z hospicjów będących „pod opieką” Bazarku jest Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.


Zobacz również: