Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Jak skutecznie przygotować się do hackathonu

Dodano: 20.10.20 11:16


akt58848269

PCI zaprasza na wtorkowy webinar z Eweliną Ferchow. To światowy ekspert w dziedzinie innowacji z Instytutu Technologicznego w Monterrey. Podczas spotkania przekaże jakie wyzwania i korzyści generują maratony projektowania. Podzieli się także dobrymi praktykami w temacie pracy zespołów podczas hackathonów.

Webinar ma przygotować uczestników przed Spacehackiem organizowanym w dniach 23-25 października br. przez Podkarpackie Centrum Innowacji we współpracy z PrimeBit Games SA.


– Maraton projektowania ukierunkowany jest na realne wyzwania. Firmy poszukują innowacji, potrzebują rozwiązań, nowych produktów i ulepszeń. Niestety, brakuje im często odpowiedniej przestrzeni w której kreatywni pracownicy firmy razem z ekosystemem zewnętrznym mogliby tworzyć i testować rozwiązania w kreatywny i szybki sposób. Takie możliwości stwarzają właśnie hackathony, podczas których pracują efektywnie interdyscyplinarne zespoły ludzi z różnych dziedzin – mówi prof. Ewelina Ferchow z Instytutu Technologicznego w Monterrey.


Profesor Ferchow pracuje w Meksyku od 2008 r. jako wykładowca akademicki i profesor uczelniany. W Monterrey rozwija strefę biznesu, innowacji oraz nauki. Na uczelni pełniła min. funkcję dyrektor Innowacji i Rozwoju Inżynierii, kierowała Katedrą Wielodyscyplinarności Innowacji. Od 2012 r. uczestniczy w kreowaniu nowatorskiego kierunku nauki, inżynierii innowacyjności i rozwoju. To ceniona specjalizacja. Prof. Ferchow jest dyrektorem i współprojektantką przestrzeni InnovAction Gym w Campusie Monterrey, a także Narodowym Liderem Innowacyjności w Meksyku.


Podczas webinaru, uczestnicy uzyskają odpowiedź m.in. jak budować zespół na hackathon, jak dobierać osoby do zespołu, kto powinien przewodzić grupie, jak prawidłowo planować i rozdzielić pracę. Profesor Ferchow opowie również jak umiejętnie wykorzystać czas podczas hackathonu, w jaki sposób przygotować się do prezentacji finałowej, aby dobrze sprzedać swój pomysł oraz, że warto ustalić od początku co jest najważniejsze wygrana czy dobra zabawa.


Udział w webinarze z Eweliną Ferchow jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu w dniu 20 października br. (wtorek), o godz. 18:30 należy zapisać się i połączyć poprzez GetResponse.


Rejestracja: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/jak-przygotowac-sie-do-hackathonu


Rafał Białorucki


specjalista ds. komunikacji PCI


kom: 515 410 704


mail: r.bialorucki@pcinn.org


Zobacz również: