Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Józef Jodłowski, kandydat do Senatu

Dodano: 21.09.23 17:12


akt60496252

Józef Jodłowski, kandydat do Senatu: Dlaczego obiecuję skuteczność?

Szanowni Państwo, nazywam się Józef Jodłowski i kandyduję na stanowisko senatora. Od lat skutecznie działam w samorządzie - od 18 pełnię funkcję starosty rzeszowskiego, dlatego wiem, że będę senatorem skutecznym.


Chcę opowiedzieć Państwu o inwestycjach, z których realizacji pod moją pieczą jestem szczególnie dumny i podzielić się swoimi planami na naszą wspólną przyszłość. Zawsze jestem do Państwa dyspozycji, a każda skuteczna realizacja danej inwestycji dodaje mi sił do dalszego działania.


NIE JESTEŚ SAM


Niesienie pomocy osobom potrzebującym zawsze było moją dewizą. Mam tu na myśli wyciągnięcie pomocnej doni do ludzi, którzy znaleźli się w kryzysie z różnych powodów - niepełnej sprawności, przemocy w rodzinie, wszelkich problemów zdrowotnych, czy wreszcie dzieci, które, z różnych powodów, nie mogą liczyć na opiekę swoich rodziców.


Pod moją pieczą jako starosty rzeszowskiego znajdują się m.in. Dom Pomocy Społecznej w Górnie czy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie. Ten pierwszy dziś w niczym nie przypomina dawnego obiektu szkoleniowo - wypoczynkowego Luftwaffe, który powiat rzeszowski przejął w roku 1999. Dom Pomocy Społecznej w Górnie to miejsce, które przeszło liczne przeobrażenia, by jak najpełniej realizować misję pomocy drugiemu człowiekowi - m.in. w 2008 roku przeprowadzono remont pawilonu nr 7, w latach 2009-2010 wykonano rozbudowę za kwotę 3,8 mln złotych, w latach 2013-2014 przebudowano przyłącza wodociągowe, dalej zajęto się dalszą przebudową, doposażeniem obiektu, szkoleniem personelu, w latach 2015-2016 wybudowano pawilon mieszkalny dla osób z przewlekłymi chorobami psychicznymi. Aktualnie zajmujemy się dalszymi pracami związanymi z rozbudową obiektu - ich łączny koszt to bagatela 19,5 mln złotych. Dzięki temu miejsce znajdzie tu teraz dodatkowo 90 osób. Warto wspomnieć także o rozbudowie SP ZOZZ "Sanatorium" w Górnie - koszt tej inwestycji to 27,9 mln złotych.


W Dynowie z kolei udało się rozbudować Zakład Opiekuńczo - Leczniczy za kwotę 15,1 mln złotych. W nowopowstałym budynku jest 50 dodatkowych łóżek. W Błażowej natomiast rozbudowano Zakład Opieki Długoterminowej i Paliacji - wartość tej inwestycji to 9,2 mln złotych.


W Mrowli tymczasem od ponad 50 lat z powodzeniem funkcjonuje Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, który pełni niezwykle ważną rolę w edukacji i terapii niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Obiekt jest stale unowocześniany - rozbudowa kosztowała 6,5 mln złotych.


W Tyczynie natomiast świetne warunki i doskonała opieka czekają na najmłodszych w Domu dla Dzieci i Młodzieży "Przystań". Zakup i przystosowanie budynku kosztowały 5,6 mln zlotych.


Z innych inwestycji warto wymienić także chociażby rozbudowanie bdynku ZOZ nr 2 w Rzeszowie (7,5 mln złotych), czy zakup przez powiat na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 budynku przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie. Tu łączny koszt wynosi 17,7 mln złotych, z czego sama przebudowa to 13,3 mln zł.


NOWOCZESNA EDUKACJA


Jako skuteczny starosta rzeszowski duży nacisk kładłem też na placówki edukacyjne. W Tyczynie na przykład trwa rozbudowa Zespołu Szkół. To trudna inwestycja, bo budynek jest zabytkowy - mimo to podjąłem się tego zadania, by powstały tam miejsca noclegowe dla uczniów, a sala gimnastyczna była wymiarowa i nowoczesna. Ponadto powstanie tu muszla koncetrowa, która pomoże integrować lokalną społeczność i uczniów wokół wydarzeń kulturalnych. Koszt inwestycji to 22,3 mln złotych.


Udało się też rozbudować Liceum Ogólnokształcące w Dynowie za kwotę 6,3 mln złotych. Ciekawostką jest fakt, że powstała tu pierwsza szkolna strzelnica na Podkarpaciu. Zespół Szkół Techniczno - Weterynaryjnych w Trzcianie stał się z kolei ewenementem w skali regionu, dzięki wybudowaniu nowoczesnej ujeżdżalni, gdzie realizowana jest innowacja pedagogiczna w postaci nauki jazdy konnej i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.


ZAWSZE I WSZĘDZIE [TRANSPORT]


Doskonale wiem, że trudno mówić dziś o komforcie życia i zwiększaniu możliwości zarobkowania bez nowoczesnej sieci służącej transportowi. Jako skuteczny starosta mogę pochwalić się modernizacją dróg zarządzanych przez powiat za łączną kwotę blisko 250 mln złotych. To nie tylko wymiany nawierzchni, budowy szalenie ważnych dla mnie, przez wzgląd na bezpieczeństwo mieszkańców, chodników, czy rozbudowa sieci ulicznego oświetlenia. To także na przykład modernizacja mostów.


Szczególnie dumny jestem na przykład z mostu w Błażowej. Udało się tu połączyć myśl naukową z techniczną - powstał najdłuższy wówczas most kompozytowy w Europie, który, przez wzgląd na wykorzystane tworzywa, będzie bardzo trwały i niewymagający renowacji, a przy tym ma dużą nośność. Most kosztował 3 mln złotych.



akt_akt604962522W tym roku udało się z kolei zakończyć dwa łączniki - z S19 do węzła Rzeszów - Południe (kwota inwestycji 29 mln złotych) i A4 od węzła Rzeszów - Północ (kwota inwestycji 44,6 mln złotych). Wcześniej oddano do użytku drogę powiatową na granicy węzła "Kamień" na drodze S-19 (kwota inwestycji 11,8 mln złotych).


W roku ubiegłym przebudowana została m.in. droga powiatowa nr 1426R Błażowa – Piątkowa – Harta, odbudowano zniszczone mosty w Piątkowej, Futomie i w Błędowej Tyczyńskiej.


MIEJSCA PRACY


Jako skuteczny starosta cały czas dbam o rozwój regionu pod kątem miejsc pracy. Nie sposób nie wspomnieć tu o utworzeniu Parku Naukowo - Technologicznego "Rzeszów - Dworzysko", który jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do lokowania inwestycji z branży nowoczesnych technologii w południowo-wschodniej Polsce. Teren jest w pełni uzbrojony, a przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc starostwa w bardzo szerokim zakresie - od standardowych działań związanych z oferowaniem działek inwestycyjnych po pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych oraz przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej.


Z nawiązką przekroczyliśmy wszelkie wstępne założenia. Zakładaliśmy, że będzie tu 21 firm, jest 36. Wartość inwestycji miała opiewać na 200 milionów złotych, jest ok. 2 miliardy. Liczyliśmy na 590 miejsc pracy, jest 2 tysiące, a będzie 4 tysiące. Wciąż budują się kolejne zakłady. Już dzisiaj Dworzysko nazywane jest gospodarczym sercem regionu.


DLACZEGO JA?


Szanowni Państwo, w Powiecie Rzeszowskim działam skutecznie od 18 lat i wciąż chcę pracować dla Państwa. Liczba 18 niesie ze sobą pewną symbolikę - to osiągnięcie dojrzałości. Ja dojrzałem do tego, by kandydatować na stanowisko SKUTECZNEGO SENATORA.


Chcę dzięki temu móc wpływać na pewne systemowe rozwiązania, spoglądać na Państwa problemy z lotu ptaka i mieć sprawczość, by je rozwiązywać, a wiem, że będę robił to skutecznie.


Społeczeństwo, ludzie, bycie blisko nich i dla nich to w zasadzie całe moje życie - to moja pasja, która stale napędza mnie do działania. Powiat był i jest dla mnie swoistym obwarzankiem - otaczającym centrum dużego miasta, w naszym wypadku Rzeszowa. Wiem, że to spójna tkanka, elementy, które są nierozłączne, które muszą ze sobą współgrać. Wszyscy bowiem jesteśmy tacy sami - mieszkańcy dużych miast, miasteczek, czy wsi. Wszyscy mamy te same potrzeby, pragnienia, marzenia. Chcę móc je realizować. Przez 18 lat nauczyłem się słuchać i działać - sprawnie i skutecznie.


Na początku chcę skupić się głównie na trzech sprawach. To:


*ZAWSZE I WSZĘDZIE - chcę nadal pracować nad kwestiami dotyczącymi transportu, zwłaszcza transportu publicznego. Wiem, jak ważne jest sprawne przemieszczanie się z punktu A do B w dzisiejszych czasach. Transport to docieranie do miejsc pracy, a wślad za tym bogacenie się społeczeństwa. Każdy powinien mieć prawo korzystania z efektywnego transportu publicznego.


*NIE JESTEŚ SAM - jednych z moch priorytetów zawsze była, jest i będzie organizacja skutecznej i szybkiej pomocy dla tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.


*KOMFORT MIESZKANIA - uważam, że każdy z nas ma prawo do komfortu mieszkania, dlatego chcę w sposób systemowy wyeliminować patologie w zakresie planowania przestrzennego. Niedopuszczalnym dla mnie jest dalsze powstawanie wysokich bloków na osiedlach domów jednorodzinnych czy uciążliwych fabryk w sąsiedztwie osiedli mieszkalnych.


Zaplanujmy wspólnie naszą przestrzeń i naszą przyszłość, a wszystkie plany wprowadzajmy w życie - SKUTECZNIE.


Zobacz również: