Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Nigdy nie jesteś sam

Dodano: 05.07.21 18:47


akt63419925

Mieszkańcy Rzeszowa mogą teraz bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Projekt jest wynikiem współpracy miasta Rzeszów oraz Fundacji ADRA Polska. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną.

Aby móc skorzystać ze wsparcia psychologicznego wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców Rzeszowa. Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu, uruchomiona została specjalna infolinia. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy telefonicznej w sprawach technicznych pod nr. tel. 790 796 718 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.


Link do grupy wsparcia dla mieszkańców Rzeszowa znajduje się tutaj:


https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/16/wsparcie-dla-rzeszowa


Do kogo skierowana jest pomoc?


GrupaWsparcia.pl to platforma pomocy online, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia psychologicznego. Została stworzona z myślą o osobach, które poszukują wsparcia w kryzysowych sytuacjach życiowych, np. zmagających się z samotnością, uzależnieniem, problemami psychicznymi czy żałobą.


– Pandemia oraz przedłużająca się izolacja społeczna odcisnęły piętno na kondycji psychicznej Polaków. Psychologowie już w tej chwili alarmują, że coraz więcej osób zmaga się z problemami natury psychicznej, a według prognoz – sytuacja będzie się tylko pogarszać. Wiele osób częściej niż dotychczas zaczęło też sięgać po alkohol. Miasto Rzeszów wraz z Fundacją ADRA Polska postanowiło więc wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców w tym szczególnym czasie. Z pomocy może skorzystać każda osoba potrzebująca wsparcia i chcąca zadbać o swoją kondycję psychiczną – podkreśla Katarzyna Wojtachnio z Fundacji ADRA Polska.


Jak działa platforma?


Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się użytkownik może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości.


Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim. W dedykowanej grupie dla mieszkańców Rzeszowa dla użytkowników dostępna jest pomoc doświadczonego psychoterapeuty współpracującego z Fundacją ADRA Polska.


GrupaWsparcia.pl dzięki swojej formie daje możliwość podzielenia się problemami bez względu na porę dnia i miejsce – wystarczy dostęp do Internetu. Zawsze można dodać wpis, sprawdzić historię walki z nałogiem lub też napisać do wybranej osoby. Dzięki możliwości organizowania spotkań można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe.


Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.


Tworzymy bazę miejsc wsparcia


W ramach projektu jest również tworzona baza lokalnych grup oraz ośrodków wsparcia z terenu Rzeszowa. Mogą znaleźć się w niej wszystkie grupy związane z walką z uzależnieniem oraz dla rodzin osób uzależnionych, grupy wsparcia dla osób z depresją, chorobą, żałobą, bankructwem lub innym kryzysem życiowym. Baza będzie dostępna na platformie GrupaWsparcia.pl. Dzięki funkcjonalnej wyszukiwarce użytkownik będzie mógł szybko i bez problemu znaleźć grupę lub ośrodek, który go wesprze w trudnych chwilach.


Organizacje, które chcą bezpłatnie znaleźć się w tworzonej bazie, proszone są o kontakt pod nr. tel. 790 796 718 lub na adres kontakt@grupawsparcia.pl.


Zadanie jest współfinansowane ze środków z budżetu miasta Rzeszów.


Webinar: Zdejmij okulary i spójrz na świat bez zniekształceń!


Już w najbliższy wtorek, 6 lipca, o godz. 19:00 odbędzie się webinar organizowany przez GrupaWsparcia.pl, na który gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic. Spotkanie poprowadzi psychoterapeutka Agata Ziobrowska – ekspertka platformy, która udziela również wsparcia psychologicznego w ramach dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców Rzeszowa.


– Myślenie w kategoriach wszystko albo nic, czytanie w myślach, przepowiadanie przyszłości – to typowe błędy poznawcze. Błędy w myśleniu są zjawiskiem występującym u wszystkich ludzi. Wraz z poznaniem tych zniekształceń uczymy się racjonalnego sposobu myślenia, a to poprawia nastrój, obniża stany lękowe i pomaga podejmować racjonalne decyzje. Podczas spotkania nasza ekspertka opowie, czym są błędy poznawcze, jak je rozpoznać i co zrobić, aby spojrzeć na świat bez okularów zniekształcających nasze postrzeganie rzeczywistości. Będzie mnóstwo praktycznych wskazówek, a także sporo przestrzeni na zadawanie pytań. Serdecznie zapraszamy! – mówi Katarzyna Wojtachnio.


Spotkanie z ekspertem jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Odbędzie się na profilu platformy GrupaWsparcia.pl na Facebooku. Aby do niego dołączyć, wystarczy kliknąć w link: https://www.facebook.com/events/1229755287456948?


***


GrupaWsparcia.pl – powstała w 2018 roku i od tego czasu wspiera aktywnie prawie 10 tys. użytkowników. W 2019 roku portal zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy startup roku, organizowanym przez Total Polska. O portalu pisało większość mediów w kraju, takich jak: Onet, Bussiness Insider, Brief, Wirtualna Polska, Mam Biznes, SpidersWeb, RMF Maxxx, InnPoland. W kolejnym roku w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Solidarności Międzynarodowej utworzyliśmy platformę online w języku rosyjskim jako wsparcie dla emigrantów i emigrantek z Białorusi. Wtedy rozpoczęliśmy prace nad aplikacją mobilną w języku rosyjskim i polskim, która dostępna jest w obu wersjach językowych. W ramach dofinansowania FSM stworzyliśmy również listę miejsc wsparcia dla emigrantów i emigrantek z Białorusi, która dostępna jest w aplikacji. To milowy krok w walce z wszelkimi przeciwnościami losu. GrupaWsparcia.pl jest częścią Fundacji ADRA Polska.


Fundacja ADRA Polska – powstała w 2009 roku dobroczynna organizacja pożytku publicznego. Jest polskim oddziałem międzynarodowej Fundacji ADRA, działającej obecnie w 118 krajach. Jej celem jest pomoc ludziom w potrzebie, poprzez działania z obszaru edukacji, zdrowia, organizowania źródeł utrzymania oraz pomoc rozwojową i humanitarną w rejonach dotkniętych kataklizmami. Międzynarodowość organizacji pozwala jej działać szybko i efektywnie. Przykładem działań naszej fundacji w ostatnim roku było m.in. organizowanie pomocy na rzecz polskich szpitali w pierwszych miesiącach pandemii, zbiórki na rzecz ludzi poszkodowanych przez tajfuny, pomoc humanitarna dla ofiar eksplozji w Bejrucie, budowa kuchni charytatywnych w Armenii oraz pomoc najuboższym dzieciom w ramach programu adopcji na odległość.


Katarzyna Wojtachnio


ADRA Polska


+ 48 730 799 518


kwojtachnio@adra.pl


ADRA Polska | www.adra.pl


Zobacz również: