Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

PCI napędza startupy

Dodano: 13.03.24 19:37


akt7218858

PCI napędza startupyakt_akt72188582Nawet na 400 tys. zł dofinansowania mogą liczyć startupy w ramach projektu „Deeptech Akcelerator”, którego operatorem jest Podkarpackie Centrum Innowacji.

To inicjatywa realizowana w ramach „Startup Booster Poland – Smart Up”, programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Centrum pozyskało na ten cel ponad 14 mln zł.


Całkowita wartość projektu przekracza 14,5 mln zł. Finansowanie zapewniają środki pochodzące z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Podkarpackie Centrum Innowacji obok Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego jest kolejnym podmiotem samorządu, który zbudował ofertę dla młodych przedsiębiorców.


- Startupy to nowe pomysły i nowe produkty, które dają impuls do rozwoju gospodarczego. Jako region stawiamy mocno na innowacyjne rozwiązania. Cieszę się, że kolejny projekt wsparcia młodych przedsiębiorców jest podejmowany przez spółkę samorządu, która innowacje ma wpisane w DNA – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa.


W ramach programu akceleracji startupy mogą liczyć na dotację w wysokości nawet 400 tys. zł w ścieżce branżowej (zdrowie i innowacyjna żywność, ICT) oraz do 200 tys. w ścieżce sector agnostic.


- Koncepcja akceleracji oprócz wsparcia finansowego zawiera również działania edukacyjne, mentoringowe i networkingowe. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, innowacyjną infrastrukturę oraz niezbędne doświadczenie – podkreśla Sławomir Kowalski, wiceprezes PCI.


Podkarpackie Centrum Innowacji oferuje startupom dwie ścieżki, w ramach których mogą ubiegać się o środki:


•Akceleracja branżowa z partnerem biznesowym, dająca możliwość wdrożenia rozwiązania startupu u Odbiorcy Technologii;akt_akt72188582•Akceleracja sector-agnostic, czyli wsparcie pomysłów biznesowych, które wychodzą poza ramy określone w ścieżce branżowej.


Odbiorcami technologii w ramach ścieżki zdrowie i innowacyjna żywność będą: MASPEX Sp. z o.o., CURTIS HEALTH CAPS S.A., FPH POŁONINY Sp. z o.o (IWONICZANKA). Natomiast wsparcie startupów z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych zapewenią: IDEO Sp. z o.o., Tech-ocean Sp. z o.o., OPTEAM S.A.


Rozpoczęcie naboru planujemy na przełom kwietnia i maja. Wszelkie informacje na ten temat będą umieszczane na stronie akceleratorpci.org.


Michał Mielniczuk


Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.


Zobacz również: