Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Wakacyjny rozkład jazdy dla woj. podkarpackiego

Dodano: 03.06.24 17:03


akt73770918

Utrzymanie dotychczasowej oferty, która została rozwinięta w ostatnich latach i nowe niedzielne połączenie do Kołobrzegu. PKP Intercity przedstawia propozycję letniego rozkładu jazdy na okres wakacyjny dla województwa podkarpackiego.

W trakcie wakacji zostanie utrzymana dotychczasowa oferta dla Rzeszowa, z/do którego będzie kursować 18 par pociągów oraz Przemyśla, który obsłuży 16 par pociągów. W sezonie letnim mieszkańcy Przemyśla i Rzeszowa zyskają dodatkową możliwość podróży do/z Kołobrzegu. Wydłużeniu ulegnie relacja pociągu IC Grottger. Obecnie połączenie jest realizowane na trasie Przemyśl – Wrocław, a od 29 czerwca skład będzie dojeżdżał właśnie do Kołobrzegu. Pociąg w w/w relacji wyruszy na tory w wakacyjne soboty. Dodatkowo zostanie wydłużona relacja pociągu IC Heweliusz, kursującego na co dzień w relacji Wrocław – Gdynia, który wyruszy z Przemyśla do Trójmiasta w wakacyjne niedziele.


Ponadto nad polskie morze kursuje także pociąg IC Artus, który w wakacje kończy swój bieg na Helu. Z kolei IC Przemyślanin zabierze pasażerów między innymi do Ustki, Koszalina, Międzyzdrojów, Szczecina czy Świnoujścia. Oba pociągi rozpoczynają i kończą swój bieg w Przemyślu, a po drodze zatrzymują się w Przeworsku, Łańcucie, Rzeszowie i Dębicy. W okolice górskich szlaków mieszkańców województwa podkarpackiego zabierze natomiast IC Matejko, który kursuje do Jeleniej Góry.


Bogata jest oferta połączeń do Krakowa. Pomiędzy stolicami województw będzie kursować 18 par pociągów, a Kraków z Przemyślem połączy 14 par połączeń. Chcąc udać się do Warszawy, rzeszowianie mogą skorzystać z 4 bezpośrednich pociągów, a przemyślanie z 3 połączeń.


PKP Intercity dla mieszkańców Podkarpacia oferuje również siatkę połączeń zagranicznych.


Z Przemyśla przez Rzeszów kursuje pociąg IC Wawel, który podróżnych zabierze do Berlina. Osoby chcące dostać się do Pragi mogą z kolei skorzystać z pociągu IC Cracovia. Z kolei do Austrii do miejscowości Graz z Przemyśla przez Rzeszów można udać się pociągiem IC Porta Moravica.


Dostosowanie do prac modernizacyjnych


Obowiązująca od 9 czerwca 2024 roku korekta rozkładu jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Ze względu na prace inwestycyjne planowane przez zarządcę infrastruktury, zamknięta jest linia kolejowa numer 25 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz. Na wyżej wspomnianym odcinku autobusy komunikacji zastępczej pojadą za pociągi: IC San oraz IC Witos kursujące na trasie Warszawa – Przemyśl – Warszawa.


Informacja dla podróżnych


W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna jest pod numerem telefonu +48 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.


PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości dostępność komunikacyjną. Przewoźnik dąży do tego, by oferować pasażerom wysoki oraz powtarzalny standard podróży i intensywnie rozwija ofertę dla pasażerów chcąc zwiększyć liczbę dostępnych miejsc w pociągach, by kolej stała się środkiem transportu pierwszego wyboru.


źródło:PKP Intercity SA

Zobacz również: