Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Terytorialsi i dzieci dla bohaterów

Dodano: 19.12.20 20:07


akt77526214

Będzie to możliwe dzięki współpracy warszawskich przedszkoli, Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich oraz żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady OT.

Święta to czas szczególny. Dzieci, przygotowując świąteczne kartki, uczą się, że wystarczy mały gest by komuś sprawić przyjemność. Laurki przekażą pozytywną energię seniorom w tym trudnym okresie. Kartki świąteczne zostały wykonane własnoręcznie przez dzieci z Publicznego Przedszkola Edulica oraz Edulica 1 w Warszawie. Dodatkowo dzieci wykonały pierniki, które stały się symbolicznym wyrazem wdzięczności i żywej pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, uznania ich odwagi, poświęcenia i ofiarności.


Dla maluchów akcja miała wymiar edukacyjny, wychowawczy i obywatelski, dla żołnierzy OT stała się motywacją do dalszego wspierania naszych bohaterów. – „Nasz dług wdzięczności wobec Powstańców Warszawskich jest nie do spłacenia. Staramy się być blisko nich nie tylko w tym szczególnym czasie, ale przez cały rok udzielamy wsparcia naszym kombatantom dziękując im za walkę o odzyskanie wolności przez Polskę” - wyjaśnia mł. chor. Adrian DUBIEL, koordynator wsparcia kombatantów 6 Mazowieckiej BOT.


Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady OT w wakacje przyłączyli się do wsparcia Powstańców Warszawskich i codziennie dostarczają im ciepłe posiłki. Przez kolejne tygodnie żołnierze pokonali dziesiątki kilometrów dostarczając obiady pod drzwi seniorów. Stali się słuchaczami żywych lekcji historii, a teraz dodatkowo staną się łącznikami między dziećmi a Powstańcami Warszawskimi.


- „Kartki świąteczne i pierniki dzieci przekazały żołnierzom z samodzielnej kompanii logistycznej 6 MBOT, a ci przekazali je pracownikom Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22. Tam zostały już podzielone między podopiecznym Domy Wsparcia i ruszyły razem z naszymi żołnierzami w drogę do kombatantów” - informuje st.szer. Marlena Rosłaniec, rzecznik prasowy 6 Mazowieckiej Brygady OT.
akt_akt775262143akt_akt775262142Dostarczanie ciepłych obiadów do Powstańców Warszawskich, to jedna z form wsparcia kombatantów przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na ternie całego kraju. Terytorialsi utrzymują stały kontakt telefoniczny z ponad 300 seniorami – bohaterami. Żołnierze 6MBOT aktywnie wspierają blisko 50 kombatantów odpowiadając na ich bieżące potrzeby, m.in. związane z zakupem środków spożywczych oraz leków oraz pomagają w załatwianiu spraw urzędowych.


płk Marek Pietrzak


Rzecznik prasowy WOT


źródło:infoWire.pl

Zobacz również: