Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Podkarpacie rozwija się wraz z Unią Europejską

Dodano: 21.04.22 12:23


akt91607591

Województwo Podkarpackie to jeden z regionów, w którym najsprawniej inwestuje się unijne pieniądze. Dzięki uzyskanym środkom rozwija się między innymi sektor przemysłowy, a co za tym idzie należące do niego przedsiębiorstwa. Znaczącym i dużym lokalnym producentem i pracodawcą jest firma KFA Armatura, której fabryka zlokalizowana jest w Nisku k. Stalowej Woli. I to właśnie tutaj wdrożone zostały innowacyjne rozwiązania podwyższające efektywność energetyczną aluminiowych grzejników hydronicznych. A to wszystko dzięki wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W tym roku marka KFA Armatura świętuje swoje setne urodziny. Wydawać by się mogło, że w tak podeszłym wieku nie ma się już sił na zmiany i rozwój. Nic bardziej mylnego! Okrągły jubileusz to doskonały moment na innowacje. Firma stawia na nowoczesne technologie i nowe produkty. Aby móc realizować swoje plany sięgnęła do sprawdzonego źródła wsparcia czyli do Funduszy Europejskich, a konkretnie do Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.


Złożony w 2021 roku wniosek na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań został zaakceptowany i obecnie spółka ma już za sobą pierwsze działania.


Udało się nam już zaimplementować specjalistyczne oprogramowanie do symulacji teoretycznej mocy grzejników, co było pierwszym krokiem do realizacji naszych planów stworzenie innowacyjnego grzejnika – opowiada Krzysztof Mroczek, Koordynator projektu w KFA Armatura. Naszym celem jest jak najlepsze połączenie rozwiązań, nad którymi pracujemy, między innymi nowej konstrukcji grzejnika czy wysokoprzewodzącego stopu aluminium. Chcemy dzięki temu dać naszym klientom najefektywniejszy produkt. Taki, który wpasuje się dzisiejsze trendy energooszczędnego budownictwa.


Celem projektu prowadzonego przez firmę Armatura Kraków jest opracowanie oraz wdrożenie innowacyjnych rozwiązań podwyższających efektywność energetyczną aluminiowych grzejników hydronicznych czyli innowacja produktowa. Nie mniej ważna jest synergia opracowanych rozwiązań, m.in. wysokoprzewodzący stop aluminium, nowa konstrukcja grzejnika, wymuszona cyrkulacja powietrza, wyższa estetyka oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny użytkowania pozwolą zaoferować na rynku europejskim nowy produkt o niedostępnych dotychczas parametrach pracy. Rezultatem projektu ma być również nowa technologia produkcji grzejników czyli innowacja procesowa.


Fundusze europejskie na projekty inwestycyjne to - szansa dla wielu polskich firm – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, Prezes Zarządu Armatura Kraków SA. Uważam, że rozwój i innowacje to klucz do sukcesu, a wsparcie funduszy unijnych znacząco ułatwia takie działania. Jestem dumna z naszego zespołu projektowego i wierzę, że uda nam się wypracować naprawdę ciekawe rozwiązania.




akt_akt916075913akt_akt916075912Marka KFA Armatura produkuje grzejniki aluminiowe od kilkudziesięciu lat, stale rozwijając i unowocześniając swoje produkty. Doskonałym przykładem takich innowacji w ciągu ostatnich lat jest z pewnością antybakteryjny grzejnik z jonami srebra. To rozwiązanie zostało wprowadzone przez firmę na rynek w 2019 i od tego czasu cieszy się zainteresowaniem użytkowników. Jest idealny produkt do obiektów użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedszkola czy przychodnie, a także do pokoi dziecięcych.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.1. „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 1/1.1.1/2021 POIR Szybka Ścieżka.


Wartość projektu: 4 889 528,30 zł


Wkład Funduszy Europejskich: 2 007 799,56 zł


źródło:KFA Armatura

Zobacz również: