Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Rusza V edycja Brave Kids w Rzeszowie

Dodano: 08.06.22 12:12


akt93535286

ZGŁOŚ siebie lub swoje dzieci


Twórczo i kreatywnie spędzimy razem 2 tygodnie: 27.06 - 10.07


Uczestnicy przygotują wspólnie pokaz wraz z wyjątkowymi reżyserami / artystami na bazie talentów, umiejętności, tych znanych i drzemiących w dzieciach, a następnie zaprezentują je publiczności w Rzeszowie i trzech wybranych wioskach i miastach: Rymanowie Zdroju, Wielopolu Skrzyńskim i Przemyślu.


TRWAJĄ ZAPISY pod tym linkiem!


Rekrutacja dotyczy zarówno osób indywidualnych jak i grup artystycznych!


DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA


Artystyczna Olimpiada Dzieci 2022 poszerza formułę dotychczasowego projektu Brave Kids. W tym roku dzieci poza artystycznymi pokazami w Rzeszowie pojadą do mniejszych miast i wsi aby podzielić się swoimi umiejętnościami z rówieśnikami, w ich rodzinnych stronach. Tym samym dzieci poniosą swą sztukę, niczym olimpijski znicz, rozpalając naturalne pokłady kreatywności wśród rówieśników.


Podstawowe idee projektu pozostają niezmienione, a są nimi: przyjaźń, wzmacnianie naturalnej empatii oraz poczucie równości, solidarności i zrozumienia. W roku 2022 Artystyczna Olimpiada Dzieci obejmie trzy regiony, z głównymi ośrodkami w Rzeszowie, Zielonej Górze oraz w Gdańsku. Artystyczna Olimpiada Dzieci to przestrzeń otwarta kulturowo, etnicznie i społecznie, to miejsce, w którym różnice stanowią kolejne barwy w obrazie świata, w którym wszyscy mamy to samo pragnienie szczęścia, akceptacji i szacunku.


WARSZTATY oraz próby do spektakli


Artystyczne spotkania Brave Kids przyczyniają się do wzrostu empatii, otwartości, a także umiejętności artystycznych wśród dzieci i młodzieży, a jego głównym rezultatem są interdyscyplinarne pokazy Brave Kids.


Próby do spektakli, warsztaty modelem pracy Brave Kids z udziałem dzieci i młodych artystów prowadzić będą reżyserzy, artyści, instruktorzy i instruktorki artystyczne Brave Kids posiadający wszystkie wymagane kwalifikacje. Finałowe pokazy po raz pierwszy zostaną zaprezentowane pod koniec pracy artystycznej, ale dodatkowo artyści biorący udział w Brave Kids pojadą z nimi do mniejszych miast i wsi aby tam zaprezentować je uczestnikom oraz spotkać się z lokalnymi grupami artystycznymi. Zajęcia odbywają się w dni powszechne, od poniedziałku do piątku. Warsztaty mają formę procesu artystycznego, dlatego wymagana jest obecność każdego dnia na zajęciach, a także na wyjazdach.


HARMONOGRAM:


27.06-1.07 (poniedziałek-piątek)–warsztaty artystyczne, godz.9:00-16:00, ul. Osmeckiego 51


2.07 (sobota) - wyjazd i piknik z rówieśnikami w Wielopolu Skrzyńskim


4-8.07 (poniedziałek-piątek) – warsztaty artystyczne, godz. 9:00-16:00 ul. Piłsudskiego 25


8.07 (piątek), godz. 18.00–19:00 – pokaz finałowy na scenie plenerowej, park Jedności Polonii z Macierzą, ul. Cieplińskiego i Pułaskiego


9.08 – wyjazd, pokazy, piknik z rówieśnikami w Rymanowie Zdroju


10.07 - wyjazd, pokazy, piknik z rówieśnikami w Przemyślu


MIEJSCA:


- pierwszy tydzień zajęć odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Osmeckiego 51 (Baranówka)


- drugi tydzień zajęć odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Piłsudskiego 25


- pokaz finałowy odbędzie się na scenie plenerowej w parku Jedności Polonii z Macierzą, ul. Cieplińskiego i Pułaskiegoakt_akt935352866


akt_akt935352865- jednodniowe wyjazdy na pikniki, pokazy, działania z rówieśnikami odbędą się do miejscowości: Wielopole Skrzyńskie, Rymanów Zdrój, Przemyśl.


UWAGA: miejsca wyjazdów mogą jeszcze ulec zmianie, niemniej będą to miejscowości w województwie podkarpackim.


LICZBA DZIECI w grupie: maksymalnie 24 osoby, grupa wielokulturowa


NSTRUKTORZY: zajęcia artystyczne poprowadzą doświadczeni instruktorzy artystyczni, rezyserzy, artyści, pedagodzy: Justyna Król i Kamil Katolik oraz asystenci z Ukrainy


ORGANIZATOR:


główny organizator: Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła Wrocławia


(www.bravekids.eu; https://www.facebook.com/BraveKids)


organizator lokalny: Stowarzyszenie W Krainie Źródeł (https://www.facebook.com/wkrainiezrodel)


PARTNERZY:


Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie (mdk.rzeszow.pl)


Szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage (earlystage.pl)


Estrada Rzeszowska (estrada.rzeszow.pl)


OPŁATY:


Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.


W trakcie warsztatów i wyjazdów zapewniamy obiad oraz wodę do picia i przekąski.


Dzieci będą miały zapewnioną opiekę.


W czasie całego programu zachowane zostaną zalecenia sanitarne. Szczegóły w regulaminie i zgodzie rodziców (zostaną wysłane do uczestników).


WYMAGANIA:


wygodny strój sportowy i dobre nastawienie.


Wydarzenie jest częścią programu "Brave Kids - Artystyczna Olimpiada Dzieci 2022" finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Fot. Mateusz Bral

Zobacz również: