Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Darmowa komunikacja MKS dla mieszkańców Trzebowniska

Dodano: 19.09.22 17:08


akt94487879

Od 19 września br. Związek Gmin "Podkarpacka Komunikacja Samochodowa" wprowadza nowy cennik biletów na liniach Międzygminnej Komunikacji Samochodowej. Zmiana polega na dołożeniu dodatkowej strefy „0”. Dzięki temu na wniosek poszczególnych gmin, na liniach MKS może zostać wprowadzona darmowa komunikacja. To nowość w naszym regionie.

Jako pierwsza pilotażowo strefą „0” zostaje objęta linia MKS nr 200 Trzebownisko Zakład Ogrodniczy - Łąka - Wólka Podleśna - Jasionka - Zaczernie - Trzebownisko.


Jak wskazuje Sławomir Porada – Zastępca Wójta Gminy Trzebownisko i Zastępca Przewodniczącego Związku Gmin PKS – Gmina Trzebownisko jako pierwsza podjęła decyzję o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji na linii 200, obsługującej teren naszej gminy. Jest to linia uruchomiona w ramach realizowanego obecnie projektu związanego z rozwojem gospodarki niskoemisyjnej i poprawą mobilności mieszkańców. Zależy nam, aby jak najwięcej pasażerów korzystało z kursów MKS. Ma temu służyć m.in. możliwość bezpłatnych przejazdów. Koszty obsługi tej linii pokryje Gmina Trzebownisko.


– Poza pilotażowym uruchomieniem strefy „0”, od września wdrożyliśmy zmiany w rozkładach jazdy linii 200. Zgodnie z oczekiwaniami, mieszkańcy mają od teraz możliwość wygodnego dojazdu do Podkarpackiego Centrum Hurtowego AGROHURT. Zachęcamy pasażerów do pozostawienia swoich samochodów i korzystania z gminnej komunikacji publicznej w ramach dostępnych połączeń. Będziemy z uwagą obserwować, jaki odzew wśród pasażerów ma decyzja o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów – dodaje Sławomir Porada.


Informacje uzupełniające:


Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” jest organizatorem transportu na sieci komunikacyjnej pod nazwą MKS czyli Międzygminna Komunikacja Samochodowa. Usługi realizowane są na terenie gmin zrzeszonych oraz jednostek samorządu terytorialnego, które zawarły porozumienia ze Związkiem. PKS w Rzeszowie S.A. jest operatorem wspomnianej wyżej sieci komunikacyjnej i realizuje na niej usługi przewozowe. Spółka jest zarazem podmiotem zależnym Związku w której ten posiada 100% udziałów.


fot.ZGPKS

Zobacz również: