Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

PODRÓŻE

Kenia zimą – naładuj „akumulatory”

Dodano: 04.01.16 16:30


pod6086156

Białe piaszczyste plaże i piękna rafa koralowa, wspaniałe krajobrazy sawanny, fantastyczne safari, tubylcy ubrani w bajecznie kolorowe stroje – to wszystko czeka na nas w Kenii, nawet zimą. Niektórzy jadą tam właśnie teraz, żeby – jak się to mówi- naładować „akumulatory”.

Kenijskie parki narodowe to ogromne połacie lądu (10-15 000 km²), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenach parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma elektryczności, dróg asfaltowych, a poruszać się można tylko po wyznaczonych drogach gruntowych minibusami lub jeepami i pod żadnym pozorem nie można wychodzić z pojazdów.


Informacje praktyczne


Wiza: obywatele RP przy wjeździe do Kenii muszą ubiegać się o wizę.


Wizę można uzyskać online, za pośrednictwem platformy internetowej eVisa


Opłata wynosi: 51 USD/os., płatności można dokonać przy użyciu karty VISA lub Mastercard.


kzna2Paszport: musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Kenii oraz posiadać co najmniej dwie wolne strony.


Czas przelotu: Polska – Mombasa – 10 godz.


Czas lokalny: czas polski plus 2 godz.


Język urzędowy: suahili i angielski.


Waluta: szyling kenijski (KSH), 1 USD = 80KSH, 1 EUR = 100 KSH. Zabierając ze sobą dolary, należy pamiętać, że akceptowane są tylko banknoty wydane po 2005 r.


Napięcie elektryczne: 220-240 V, gniazdka kwadratowe z trzema bolcami. Potrzebne są adaptery – do kupienia w każdym hotelu (ok. 100 KSH).


Klimat: równikowy z porą suchą od listopada do marca, porą deszczową od kwietnia do czerwca, porą gorącą od lipca do września.


Szczepienia: przy wjeździe do Kenii nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia profilaktyczne, jednakże WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio, brak takich szczepień nie stanowi przeszkody w podjęciu decyzji o wyjeździe do Kenii. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną – leki dostępne są tylko na receptę i przyjmuje się je przed wylotem. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom.


kzna3Fotografowanie: w Kenii obowiązuje bezwzględny zakaz fotografowania budynków urzędowych, militarnych, prezydenta, flagi narodowej, wojska, policji, portów i dworca kolejowego.


Źródło: www.itaka.pl


Zobacz również: