Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

GWIAZDY MÓWIĄ

Najczęściej interpretuje znane teksty polskich autorów

Dodano: 15.09.22 17:37


gwi43618194

Mogłam sobie pozwolić na prywatnego nauczyciela śpiewu, dopiero gdy zaczęłam zarabiać. Teraz realizuję różne projekty muzyczne

Aktorka zaznacza, że stara się wciąż pielęgnować jedną ze swoich największych pasji, jaką jest śpiewanie. Uwielbia spotkania z fanami na koncertach, bo wtedy na scenie jest sobą. Nie wchodzi w żadną rolę jak w teatrze, ale wyraża swoje uczucia. Tych, którzy nie znali jej zdolności wokalnych, zachwyciła podczas występów w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie zajęła drugie miejsce.


Katarzyna Dąbrowska ma na swoim koncie wiele nagród na różnych przeglądach i festiwalach muzycznych. Jest m.in. laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Petersburgu i konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. W 2007 roku wygrała Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, a rok później otrzymała trzecią nagrodę Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Po studiach nie przerwała swojej przygody ze śpiewem. W przerwach pomiędzy spektaklami i planami zdjęciowymi z ogromną przyjemnością koncertuje. Najczęściej interpretuje znane teksty polskich autorów.


– Śpiewanie jest moją wielką pasją od bardzo dawna i jeśli mam tylko taką możliwość, to koncertuję, robię różne swoje projekty muzyczne. I to bardzo poszerza moją działalność zawodową w taki sposób, że ja bardzo lubię te spotkania z widzami. One są zupełnie inne, inny jest kontakt, bo ja wtedy nie jestem skryta za żadną postacią – jestem sobą, jestem Kasią, która śpiewa piosenki, i to jest zupełnie inna energia sceniczna – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Dąbrowska.


Aktorka od dzieciństwa rozwijała swój talent wokalny. Żałuje, że nie miała możliwości uczęszczania do szkoły muzycznej, ale w jej rodzinnej miejscowości, Nidzicy, nie było takiej placówki. Pozostawały tylko zajęcia w domu kultury.


– Już wtedy brałam udział w konkursach śpiewanych i rzeczywiście namawiano mnie na zdawanie na wydziały wokalne. Ostatecznie wybrałam teatr i poszłam do szkoły teatralnej, ale dzisiaj staram się te dwie pasje jakoś łączyć ze sobą. A uczyć się śpiewać profesjonalnie tak naprawdę zaczęłam dopiero, kiedy zarabiałam swoje pieniądze i mogłam sobie pozwolić na prywatnego nauczyciela śpiewu. To jest potrzebne, jeśli się tyle pracuje głosem, jeśli chce się rozwijać, to trzeba też zadbać o swój warsztat – mówi.


Katarzyna Dąbrowska nie może narzekać na brak propozycji zawodowych. Wkrótce będzie ją można zobaczyć m.in. w serialu „Wotum nieufności”, gdzie zagra jedną z głównych ról – posłankę Darię Seydę.


– Jesienią do zobaczenia na pewno na Polsat Boxie, a potem w telewizji Polsat będzie nowy serial political fiction na podstawie książki Remigiusza Mroza. Na Playerze nadal jest dostępny najnowszy serial z moim udziałem „Behawiorysta”, gdzie gram u boku m.in. Roberta Więckiewicza, więc zapraszam państwa bardzo serdecznie do nadrobienia, jeśli ktoś jeszcze nie widział – dodaje aktorka.


źródło:newseria.pl

Zobacz również: